RSS

KNIHCENTRUM.CZ - aktuálně

Literární kariéra prostějovské rodačky Markéty Markové (píšící pod pseudonymem M. T. Majar) nabrala už od samotného počátku bestsellerový kurs. Nejen, že se její prvotina Hot Boys v roce 2012 zařadila mezi nejprodávanější e-booky, ale ve vítězném tažení pokračovala už coby klasická tištěná kniha i na pultech knihkupectví. V pondělí 15. června v 16.00 si s autorkou popovídáte o její další knize Hell Boys.
detaily
Oblíbili jste si naše pravidelné Tvoření s edicí TOPP? Pak máte další příležitost navštívit Dům knihy Knihcentrum a vytvořit si každou druhou sobotu v měsíci krásné výrobky. Vyrobíme si zvířátka z papírových koulí. Budeme se na Vás těšit v sobotu 13. června v 15.00.
detaily
Ve čtvrtek 11. června v 16.00 spisovatelka Blanka Hošková pohovoří o svých knihách Horko domácího krbu a Láskobraní v kavárně Domu knihy Knihcentrum.
detaily
Láska je víc než láska... tak zní název nové knihy známé spisovatelky a básnířky Lydie Romanské. Ve středu 10. června v 16.00 v Domě knihy Knihcentrum pokřtí tuto novinku prozaik, básník Miroslav Stoniš a předseda představenstva a generální ředitel firmy Vítkovice Holding, a.s. Ing. Jan Světlík. Název Láska je víc než láska provokuje. Je něco takového možné?
detaily
Významný politolog reaguje vydáním souboru originálních esejů nazvaný Na konci bezstarostnosti a reaguje tak na krizi Evropy a oslabení Západu. Kniha přehledně popisuje také problémy naší zahraniční politiky, které svými vnitřními spory a nekoncepčností způsobuje stávající vláda. Profesor politologie chce dostát tomu, co napsal, a proto vstupuje na podzim 2013 do politiky a stává se předsedou Občanské demokratické strany. Beseda a autogramiáda prof. PhDr. Petra Fialy, Ph.D., LL.M. proběhne v úterý 9. června v 16 hodin.
detaily
V pondělí 8. června v 16.00 se koná pravidelný Cyklus o zdravém životním stylu a výživě. Díl 11. se zaměří na zdraví a dobrou kondici. Jak si dlouhodobě udržet zdraví a dobrou kondici? Přednášku povede Rudolf Tkáčik, poradce změny životního stylu z Wellness club Radosti.
detaily
Nezaměnitelné umělecké knihy pro děti, dětské knihy pro dospělé a komiksy pro všechny od autorů českých i zahraničních, začínajících i těch legendárních, od Havla přes Magora, Brabence a Wernische až po Petra Nikla nebo Radka Malého. A kdo takové knihy vydává? Nakladatelství Meander, které nedávno získalo již po čtvrté během posledních 12 let titul Nejkrásnější dětská kniha od Ministra kultury ČR. O svém nakladatelství, které letos slaví dvacetiletí své existence, za niž vydalo přes 160 artových titulů, Vám přijde říci ve čtvrtek 4. června v 16.00 pár slov nakladatelka Ivana Pecháčková, která Vám zároveň přečte i něco ze své tvorby.
detaily
Ve středu 3. června v 16.00 se setkáte se spisovatelkou a scenáristkou Martinou Formanovou. Případ Pavlína je titul, ve kterém autorka popisuje cestu modelky a herečky Pavlíny Pořízkové s hlubokým porozuměním a schopností najít humor či komičnost i ve vážných životních situacích.
detaily
V úterý 2. června v 18.00 Ing. Tomáš Menčík, CFA pohovoří o Paradoxech na kapitálových trzích. Přednáška analytika společnosti Cyrrus, a.s. se dotkne zajímavých témat: akcie na maximech při slabé ekonomice, zpomalení Číny a reakce investorů na tuto situaci, dobrou firemní výkonnost a pokles ceny akcie, Černou labuť s krátkodobým dopadem na akcii, IPO efekt. Přednášející Ing. Tomáš Menčík, CFA je držitel prestižního certifikátu CFA. Pro představu v ČR a SR má tento certifikát CFA pouze 100 osob. Své zkušenosti sbíral v USA a Lichnštejsku.
detaily
V úterý 2. června v 16.00 proběhne v Domě knihy Knihcentrum autorské čtení a beseda spisovatelky a překladatelky Aleny Mornštajnové. Některé věci jako by existovaly mimo čas. Takový je i hodinový hotýlek pana Leopolda, založený v dobách první republiky. Po velmi úspěšném románu Slepá mapa popisující dramatické životní osudy tří generací žen, se v nové knize Hotýlek autorka věnuje především postavě jediné - Leopoldovu vnukovi Václavu Mánesovi, který převzal vedení podniku v 60. letech.
detaily
Se spisovatelem a novinářem Karlem Hvížďalou se v pondělí 1. června v 16.00 setkáte v Domě knihy Knihcentrum. Osmý den týdne je výbor fejetonů, které vznikaly jako sobotní zamyšlení pro Český rozhlas Plus v letech 2013 – 2015. Pro knižní vydání se proměnily v komponovaný celek, který nás provádí nejedním kalendářním rokem, ale i více než sedmdesáti lety autorova života.
detaily
Chystáte pro děti pokojíček a hledáte inspiraci? Hledáte tipy, jaký vybrat nábytek, jaké zvolit barvy či dekorace? V pátek 29. května v 16.00 designérka a interiérová stylistka Andrea Vokřálová ukáže, jakou podobu můžete dětskému pokoji dát. Dejte dětem pokoj je nová kniha z nakladatelství Mladá fronta.
detaily
Ve čtvrtek 28. května v 16.00 se můžete osobně setkat v Domě knihy Knihcentrum se Sylvou Lauerovou, nejvýstřednější českou spisovatelkou. Představí titul Tichošlap, který vyšel v roce 2012 v nakladatelství van Aspen a je příběhem šesti dní, paralelního světa podzemí pražského metra, pěti životních příběhů, které spojuje jen jedno - tiché kolíbavé kroky muže bez minulosti.
detaily
Ve středu 27. května v 16.00 proběhne v Domě knihy Knihcentrum beseda a autogramiáda s Doc. Ing. Ilonou Švihlíkovou, Ph.D. Její nejnovější kniha Přelom ukazuje soudobou globální krizovou kapitalistickou realitu jako skutečnou přelomovou dobu, kdy se nebývale vyhrocují nerovnoměrnosti, asymetrie i nespravedlnosti. Autorka pokračuje v kritickém náhledu překonávajícím omezené mantinely mainstreamové ekonomické i politické vědy, a to s využitím systémového přístupu a teorie chaosu.
detaily
V úterý 26. května v 16.00 Veronika Kašáková představí knihu Zpověď - Z děcáku až na přehlídková mola. Veronika Kašáková strávila dětství v dětském domově a o své cestě z ústavu až k záři reflektorů napsala knihu. Psala ji celých pět let a vracet se do minulosti bylo pro ni často bolestivé. Zpověď byla napsána z touhy změnit svět k lepšímu.
detaily
Na zrekonstruovaném stadionu ve Vítkovicích se 26. května uskuteční již 54. ročník atletického mítinku Zlatá tretra Ostrava. V pondělí 25. května v 16.00 se v Domě knihy Knihcentrum setkáte se sportovci Zlaté tretry Ostrava. Účast mimo jiné potvrdil tyčkař Jan Kudlička a koulař Ladislav Prášil.
detaily
V pátek 22. května v 16.00 bude Tomáš Kosačík alias Břicháč Tom hovořit o své cestě za vysněnou postavou. Kniha odhaluje kroky jeho úspěšného hubnutí, které ho zbavily nadváhy 27 kg. Sám se potýkal s nadváhou už od dětství a zkoušel mnoho postupů, jak se nadváhy zbavit. Ale bez úspěchu! Váha se mu po každém pokusu opět vrátila, a tak se točil v začarovaném kruhu dál. Zlom přišel až ve chvíli, kdy to zkusil jinak. Zapomněl na běžné rady, které všichni doporučují, a našel si vlastní cestu. Hledal vlastní postupy, vymýšlel vlastní recepty a nakonec zhubl během jednoho roku 27 kg. Kniha Vám ukáže, že zhubnout může opravdu každý.
detaily
Líbí se Vám historické romány s nádechem tajemna? Chcete vědět, jak vznikla dětská kniha známé české autorky Jaroslavy Černé? Ve čtvrtek 21. května v 16.00 se v Domě knihy Knihcentrum setkáte se spisovatelkou Jaroslavou Černou a ilustrátorkou Janou Klvaňovou. Autorka pohovoří o svých nových knihách: Klárka v zahradě splněných přání a Perchta z Rožmberka.
detaily
Nová próza Michala Viewegha nazvaná Zpátky ve hře se jmenuje podle jedné ze třinácti povídek, která knihu také uzavírá. Autor svou oblíbenou postavu – Oskara vystavuje kritickým životním momentům: manželskému stereotypu, nevěrám či jisté smrti, kterou sice Oskar přežije, ale s těžkými následky. V povídkách si vychutnáme jejich literární rozmanitost i další autorovy přednosti včetně ironie, nadsázky i melancholické grotesknosti. Autorské čtení se uskuteční ve středu 20. května v 16.00.
detaily
Nejzdařilejší česká špionážní próza posledních 20 let! V úterý 19. května v 16.00 Vám představí autor Marek Skřipský novinku Případy inspektora Rádla. Příběh o zpravodajském inspektorovi tajné služby, který odhaluje nekalé praktiky maďarských špionů, komunistických radikálů, ale i sadistických sekt nebo pašeráků kokainu. S těmi všemi se utkává zpravodajský inspektor československé tajné služby a někdejší legionář Jan Rádl.
detaily
Oddělení