RSS

KNIHCENTRUM.CZ - aktuálně

Zveme Vás ve čtvrtek 23. dubna od 15. 00 do 20.00 na každoroční akci studentů Gymnázia Hladnov. Čte se španělský nebo český text, minimální délka četby je stanovena na 3 minuty a k četbě se může přidat kdokoliv.
detaily
Pro děti i dospělé bude ve čtvrtek 23. dubna v 11.00 přichystán lodní workshop Lukáše Urbánka a doktora Racka. Postav si svůj kajak a vyhraj s ním nejlepší závod sezóny. Kajakový přeborník Lukáš Urbánek je připraven pomoci vám s výrobou kajaku. Přijďte a budete v těch nejlepších rukou. Hurá na kajak! je název knihy Milady Rezkové a Lukáše Urbánka, která vyšla v nakladatelství Labyrint.
detaily
V úterý 21. dubna v 16.00 Dominik Landsman pohovoří o své nové knize Deníček moderního fotra aneb Proč by muži neměli mít děti. Deníček moderního fotra vznikl na základě úspěšného blogu, který autor založil s příchodem prvního dítěte. Věrný názvu popisuje zážitky, situace a strasti obyčejného „chlápka“, kterému se narodil první syn.
detaily
Komiks je poměrně opomíjený žánr, přesto se mu dostává v dnešní době více pozornosti, a to díky dílčím publikacím nebo výstavám. Přesto celistvější historický přehled dosud chyběl. Dějiny československého komiksu 20. století přinášejí první komplexní a odborně fundované pojednání o 20. století komiksu v našem kulturním a jazykovém prostoru. Připomínají nejslavnější osobnosti a představují známé i méně známé komiksové hrdiny.
detaily
S Martinem Komárkem si v pátek 17. dubna v 16.00 budeme povídat o tom, jak vypadá Moc nemocných. Poslanec, novinář, spisovatel a mnohaletý komentátor politického dění sepsal čtivou a vtipnou analýzu nejvýraznějších kauz i aktérů polistopadového vývoje. Jestliže normalizační dobu nejvýstižněji popsal Václav Havel ve svém díle Moci bezmocných, pak tato kniha je nejvýstižnějším popisem toho, co se u nás děje v posledních 25 letech.
detaily
Čtvrtek 16. dubna v 16.00 bude věnován tvůrčí dílně a besedě Ester Staré. Spisovatelka představí své knihy pro děti Dušinka, víla věcí a Dům za mlhou. Autorka, která pracuje jako speciální pedagožka a logopedka, čerpá zkušenosti z praxe a využívá jich při psaní knih zaměřených na komunikační dovednosti dětí.
detaily
Ve středu 15. dubna v 16.00 se v doprovodném programu Templ festu uskuteční autorské čtení a beseda rabína a spisovatele Karola Efraima Sidona. Jeho dílo Brány mrazu a jiné prózy se zabývá závažnými tématy, kterými jsou např. smysl života, religiozita a složitost lidských vztahů.
detaily
V rámci Templ festu proběhne v Domě knihy Knihcentrum v úterý 14. dubna v 16.00 přednáška filozofa a publicisty Prof. PhDr. Jana Sokola, Ph.D., CSc. Tématem přednášky bude Židovsko-křesťanská morálka.
detaily
Kaštanový krámek podporuje kvalitu života lidí s handicapem. Spravedlivá odměna a vytváření krásných výrobků pro radost vlastní i zákazníků, to je hlavním cílem organizace. Dům knihy Knihcentrum Vás zve v pondělí 13. dubna od 16.00 do 18.00 na pravidelné Tvoření s Kaštanovým krámkem.
detaily
Literární historik, komparatista, esejista, publicista a vysokoškolský pedagog Martin C. Putna bude hostem Domu knihy Knihcentrum v pondělí 13. dubna v 16.00. Knižní novinka Obrazy z kulturních dějin ruské religiozity je psaná v době, kdy se otázka českého vztahu k Rusku znovu stává klíčovou české společnosti, jejich vnitřních norem i jejího místa v Evropě.
detaily
V sobotu 11. dubna v 15.00 se v Domě knihy Knihcentrum uskuteční pravidelná akce věnovaná dětem. Tvoření s TOPP se tentokrát zaměří na ozdoby z papírových proužků. Quilling neboli papírový filigrán je umění využívající proužků papíru, které jsou stáčeny, formovány a lepeny do požadovaného tvaru. Výsledkem tvoření je pak krásný a originální obrazec.
detaily
S Markétou Harasimovou nejen o románech pro ženy Markéta Harasimová představí ve čtvrtek 9. dubna v 16.00 titul Sametová kůže.
detaily
V úterý 7. dubna v 16.00 si zájemci mohou přijít do Domu knihy Knihcentrum poslechnout pravidelný Cyklus o zdravém životním stylu a výživě. Díl 9. je zaměřen na téma Zdravé srdce. Jak mít zdravé srdce? Přednáší Bc. Petra Kopecká, Wellness club Paradise.
detaily
V úterý 31. března v 16.00 nám česká spisovatelka Tereza Čiháková představí v Domě knihy Knihcentrum titul Co muži dali a vzali. Spisovatelka patří k nejmladší generaci českých prozaiček.
detaily
V pátek 27. března v 18 hodin se Dům knihy Knihcentrum zapojí do projektu Noc s Andersenem. Pro děti bude připraven bohatý program, noční dobrodružství v podobě čtení pohádek, soutěží, her a překvapení. Registrované děti mohou v Domě knihy přespat. Vyplněnou přihlášku odevzdávejte osobně v Domě knihy v 1. patře.
detaily
Ve středu 25. března v 18.00 se v Domě knihy Knihcentrum uskuteční přednáška terapeutky a lektorky osobního rozvoje pro ženy RNDr. Lenky Krejčí. Název přednášky je Tajemství ženské spokojenosti a vyjeví vám 12 rad a praktické tipy jak se stát spokojenou ženou.
detaily
Ve středu 25. března v 16.00 se v Domě knihy Knihcentrum uskuteční beseda s českou violistkou Kristinou Fialovou. Knihcentrum dlouhodobě spolupracuje s Janáčkovou filharmonií Ostrava a toto je další beseda, která v rámci spolupráce proběhne.
detaily
V úterý 24. března v 16.00 v Domě knihy Knihcentrum představí známá blogerka a moderátorka Veronika Kokešová známá jako Koko svou první kuchařskou knihu. Se stejnou vášní, s jakou Koko připravuje slavný blog MENUdomu.cz, se pustila do tvorby první kuchařské knihy. Kuchařka Menu podle Koko obsahuje kapitoly rozdělené dle konkrétních surovin či sezóny.
detaily
V pondělí 23. března v 16.00 – 18.00 se v Domě knihy Knihcentrum můžete zúčastnit tvoření s Kaštanovým krámkem a vyrobit si z tvořivých sad každý lichý týden v pondělí zajímavé výrobky. Tématem tvoření budou Velikonoční motivy a budeme vyrábět z Tvořivé sady Zajíc.
detaily
V pondělí 23. března v 16.00 se můžete v Domě knihy Knihcentrum těšit na Anife Hassan Vyskočilovou, která přijede osobně představit svoji novou knihu. Tanečnice, moderátorka a herečka Anife Hassan Vyskočilová vydala začátkem roku kuchařku s názvem „To jsem já, Anife“.
detaily
Oddělení