RSS

KNIHCENTRUM.CZ - aktuálně

Jste přesvědčeni, že zdravé hubnutí neexistuje a že pro dosažení krásného těla si musíte odepřít své oblíbené jídlo a trpět hlady? Antónia se rozhodla podělit o tajemství jejího zázraku se všemi lidmi, a tak vydala knihu Antónia Mačingová - Zhubněte jednou provždy. Tato kniha se ihned stala jednou z nejdiskutovanějších knih zdravého způsobu hubnutí. Zhubněte jednou provždy 1 s podtitulem Najezte se do štíhlosti je nové vydání bestselleru. Ve čtvrtek 17. září v 16.00 v Domě knihy Knihcentrum proběhne beseda s autorkou, která bude doplněna o ochutnávku zdravých a chutných jídel.
detaily
Jmenuje se Abhejali Bernardová a žije ve Zlíně. Od roku 1995 je členkou Sri Chinmoy Centra a těší se ze svého bohatého života plného dobrodružství. Meditaci se věnuje již 20 let a ve středu 16. září v 16.00 pohovoří o tajemství a přínosech meditace. V rámci setkání představí novinku - kartičky „Medituj na“, které jsou doplněné o praktická cvičení. Meditujte na jednotlivé obrazy a získejte mír, radost, lásku, úspěch, pevné zdraví a mnoho dalších vlastností.
detaily
Už jste se setkali s knihou, která by byla unikátní už svým zpracováním? Autor knihy Mysterium tremendum Sebastian Rainer strávil život na Valašsku. Před svou záhadnou smrtí si ze zad a boků vlastnoručně odřezal kusy kůže, aby do nich svázal svůj jediný román. Unikátní dílo bylo nedávno odhaleno a dnes je v soukromém vlastnictví českého sběratele. V úterý 15. září v 16.00 se můžete zúčastnit slavnostního představení fenomenálního románu dosud neznámého českého autora.
detaily
Pro ty z vás, kteří nemají rádi nudu a chtějí s dětmi strávit příjemné odpoledne, si v Domě knihy Knihcentrum připravili pravidelné tvoření s edicí TOPP. Každou druhou sobotu v měsíci si děti vyrobí zajímavé výrobky. A co se bude vyrábět v sobotu 12. září v 15.00? Záložky do knih nejen z papíru. A ty se na začátku školního roku budou určitě hodit.
detaily
Ve čtvrtek 10. září v 16.00 se spisovatelka promění v pohádkovou babičku a přečte dětem několik ukázek. Čtení proběhne v rámci projektu Celé Česko čte dětem. K nápadu vydat pohádky přivedlo spisovatelku pravnouče, které chtělo pohádku na dobrou noc, ale žádnou klasickou a dobře známou. Tak si babička vymýšlela. Když ji chtělo na druhý den zopakovat, pamatovalo si ji lépe než ona. Zrodil se nápad zaznamenat pohádky na papír. Teď už je jich celkem dvanáct a budou vycházet jednotlivě v sešitové úpravě. A my si představíme první z nich - O myšce, která lhala.
detaily
Kdo by neznal Láďu Hrušku. Začínal v Nymburském deníku. Postupně pracoval pro několik rozhlasových stanic, byl reportérem televize Prima. Od roku 2012 byl redaktorem zpravodajství na Nově, kde proslul coby potravinový inspektor. V současné době dokončil druhý díl kuchařky a chystá se na natáčení nového pořadu na Primě. Vy máte skvělou možnost svého oblíbeného reportéra potkat. V úterý 8. září v 16.00 proběhne v Domě knihy Knihcentrum křest druhého dílu úspěšné kuchařky Láďa Hruška se vrací spojený s besedou a autogramiádou.
detaily
Václav Junek měl možnost strávit s Václavem Klausem část roku 2014. Na základě jejich rozhovorů vznikl titul Nápravník zažitých nepravd (o Václavu Klausovi). Jak napovídá už název knihy, autor využil této jedinečné příležitosti k tomu, aby na jejích stránkách postupně uvedl na pravou míru celou řadu omylů a často i vědomých nepravd, rozšiřovaných o Václavu Klausovi v běhu celých posledních desetiletí. Beseda a autogramiáda prof. Ing. Václava Klause, CSc. a Václava Junka proběhne ve čtvrtek 3. září v 16.00 v Domě knihy Knihcentrum.
detaily
Hledáme kolegy na hlavní pracovní poměr, nástup možný IHNED.
detaily
Ve čtvrtek 13. srpna v 18.00 se v Domě knihy Knihcentrum uskuteční autorské čtení pěti regionálních básníků. Svou tvorbu vám představí Zdeněk Hledač, Dana Skálová, Simona Techetová a Martin Winkelbauer.
detaily
Prvních 30 účastníků každé akce pořádané v Domě knihy KNIHCENTRUM získá volnou vstupenku do MINIUNI.
detaily
Jste fanoušci rockových skupin? Brněnská rocková skupina The Progress Organization, respektive Progres 2 prošla mnoha barvitými fázemi vývoje a etablovala se jako významný hudební útvar, který zásadním způsobem dotvářel česko-moravsko-slovenskou kulturní scénu. Beseda doplněná o krátké vystoupení se uskuteční v pátek 26. června v 17.00 v Domě knihy Knihcentrum. Pozvání přijali členové kapely Roman Dragoun, Pavel Váně, Zdeněk Kluka, Pavel Pelc, Miloš Morávek.
detaily
Ve čtvrtek 25. června v 16.00 cestovatel a astrofotograf Petr Horálek pohovoří o vzdáleném hvězdném nebi. Daleko od Evropy, hluboko v Pacifiku leží oblast, která je na mapách světa zběžně značená až děsivou prázdnotou. Ale přesto právě v těchto světových končinách se rozkládají souostroví tak překrásná, že se bez nadsázky nazývají rájem. Co vlastně nabízí tmavá hvězdnatá tichomořská obloha, že se pro ni vyplatí cestovat přes půlku světa?
detaily
Ve středu 24. června v 16.00 představí Václav Krejčík svou novinku Jóga, dech a meditace. Instruktor jógy s 14 letou praxí se specializací na powerjógu, vinyasa jógu, jógovou terapii, relaxační techniku a výživu.
detaily
Když se rozhodne úspěšný moderátor a uznávaná marketingová expertka napsat knihu o profesním a osobním budování image, je to jistota hodnotného čtení. Autory knihy Jak být přesvědčivý a neztratit se v davu jsou Karel Voříšek a Jitka Vysekalová a vy se v úterý 23. června v 16.00 vydáte spolu s těmito zkušenými průvodci labyrintem poznání sebe sama.
detaily
V pondělí 22. června v 16.00 se děti mohou v Domě knihy Knihcentrum účastnit čtení s herečkou Ivou Pazderkovou. V rámci projektu Celé Česko čte dětem Knihcentrum oslovuje známé osobnosti ze světa šoubyznysu a organizuje čtení podporující vztahy mezi dětmi a rodiči. Akce nazvaná Celé Česko čte dětem oslovuje čistotou záměru, jednoduchostí nápadu a potřebou oslovit mladou generaci krásou čteného slova.
detaily
Lucie Kolaříková je průvodkyní osobním rozvojem již od roku 2002. A vy máte ve čtvrtek 18. června v 16.00 příležitost ji vidět osobně v Domě knihy Knihcentrum. Učebnice sebelásky je první odbornou knihou v České republice, která se zabývá dobrým vztahem k sobě sama, uznáním a respektem k sobě, svým schopnostem a potřebám, zkrátka sebeláskou.
detaily
Je čtvrtek 18. června 16.00 a v Domě knihy Knihcentrum začíná pravidelné Tvoření s Kaštanovým krámkem. Pojďte říct: Ahoj prázdniny! Vyrobte si s dětmi z tvořivých sad rámeček sluníčko. Kaštanový krámek je znám svou podporou kvality života lidí s handicapem. Spravedlivá odměna a vytváření krásných výrobků pro radost vlastní i zákazníků je hlavním cílem organizace.
detaily
Bojíte se šmejdů? Změňte to se zakladatelkou hnutí Společná obrana, Světlanou Glaserovou. Autorka knihy Kdopak by se šmejdů bál? se na vás bude těšit ve středu 17. června v 16.00.
detaily
V úterý 16. června v 18.00 se s Mgr. Adélou Lovečkovou zaměříme na zdravý životní styl. Přednáška zkušené nutriční terapeutky zaměřená na zdravý způsob stravování se podívá na to, jaký dopad má nevhodné jídlo na naše tělo a jak si můžeme změnou jídelníčku vypomoci od nemocí a zlepšit imunitní systém. Předmětem přednášky bude také představení knihy „Nevíte, co jíte“ od Petra Fořta, která se hodí do knihovničky každému, komu nejsou jeho stravovací návyky lhostejné a chce se vyhnout špatným potravinám.
detaily
Stavby vyobrazené v knížce Urbex - Opuštěná místa v Čechách od Barbory Faiglové a Katky Havlíkové mají jednu společnou vlastnost. Zatímco v civilizované společnosti by mnohé z nich byly památkově chráněny a kvalitně opraveny, u nás se nacházejí v různém stadiu rozpadu. Téma opuštěných domů a míst otevřeme s autorkami v úterý 16. června v 16.00 v Domě knihy Knihcentrum.
detaily
Oddělení