RSS

KNIHCENTRUM.CZ - aktuálně

Nenechte si ujít besedu a autogramiádu Sáry Saudkové v pondělí 7. prosince. Známá fotografka představí svou knihu Ta zrzavá. Kniha Ta zrzavá je až brutálně upřímná a sarkastická zpověď od raného dětství po dospělou současnost. Autorka ji popisuje z pohledu malého dítěte, dospívající vzdorovité holky, zamilované ženské, která vstupuje do světa mužů a nestačí se divit.Osudové setkání s Mužem, který ovlivnil její život a kterému ovlivnila život ona. Mateřství bez obvyklých sladkých přívlastků. A blížící se tragédie, ke které se nevratně schyluje. Anebo ne?
detaily
ZTRATIL SE MIKULÁŠ, přijďte jej hledat do DOMU KNIHY. V rámci akce vás čeká bohatý program. Vánoční tvoření s edicí TOPP, hledání Mikuláše, čerta a anděla, nadílka za odměnu. Pro děti bude drobné občerstvení zajištěno. Rezervace přijímáme na rezervace.ostrava@knihcentrum.cz do 30. 11. 2015 .
detaily
Robert Vano představí novou knihu Fotka nemusí být ostrá. Beseda a autogramiáda světoznámého fotografa o jeho životě a cestě k dráze fotografa proběhne v pátek 4. prosince. Jak se Robert Vano stal slavným fotografem? Nejen to se dozvíte ve dvaceti dvou kapitolách. Poutavé vyprávění, doplněné dosud nepublikovanými fotografiemi, dává čtenářům možnost nahlédnout do života této charismatické osobnosti, připomene časy autorova dětství i nelehkých začátků v emigraci v USA, kde začínal jako asistent legendárního mistra oboru Horsta P. Horsta.
detaily
Beseda a autogramiáda lékaře a odborníka na přírodní léčbu civilizačních nemocí Davida Freje se koná u příležitosti vydání nové knihy Šťávy a míchané nápoje z přírody. MUDr. David Frej ji napsal spolu s Radmilou Zrůstkovou a obsahově se zaměřuje na šťávy a smoothies. Najdete v ní plno praktických tipů a originálních receptů na přípravu zdravých a chutných nápojů.
detaily
Nenechte si ujít křest knihy, besedu a autogramiádu autora pohádkové knížky Strážkyně pokladu Jaromíra Šlosara a ilustrátorky Radmily Holubcové. Kouzelná knížka, s podtitulem magické rozprávky ze Zadních hor, představuje dvanáct pohádkových příběhů pro rodiče s dětmi. Autor prochodil své milované Zadní hory v Beskydech a posbíral tucet rozprávek s nádechem tajemna. Pohádková knížka nazvaná Strážkyně pokladu, s podtitulem magické rozprávky ze Zadních hor, představuje dvanáct příběhů, které vycházejí z autorových sběrů lidové slovesnosti v tzv. Zadních horách Beskyd.
detaily
To, že příroda, stejně tak jako láska, jsou mocné čarodějky, se všeobecně ví, protože s oběma fenomény se každý z nás v životě nejednou setkal. Poznat ale člověka, který v sobě spojuje lásku k přírodě a dar přemýšlet a pohlížet na ni z nejrůznějších úhlů a v různých souvislostech, je fascinující a velmi obohacující. Takových lidí je vskutku málo. Jedním z nich je Václav Větvička, botanik a popularizátor vědy. A když je dotyčný navíc ochoten se rozdělit o vše, co do sebe v životě vstřebal a o co cestou zakopl, může vzniknout kniha, která se nyní objevila na pultech knihkupectví. Setkejte se s botanikem Václavem Větvičkou a odkryjte tajemství rostlin a zátiší přírodních krás.
detaily
KNIŽNÍ MENU V DOMĚ KNIHY KNIHCENTRUM.cz Ostrava! Chceš slevu 30, 50 nebo 70%? Či rovnou knihu zdarma? Čím více knih nakoupíš, tím větší slevu máš. KNIHCENTRUM.CZ – nejlepší místo pro nákup knih.
detaily
Již tento pátek 27. listopadu 2015 se v DOMĚ KNIHY KNIHCENTRUM v centru Ostravy uskuteční akce, která nemá obdoby. BLACK FRIDAY – to je 30% sleva na knihy, hračky a kalendáře. Návštěvníci zažijí netradiční oficiální zahájení vánočních nákupů spojené s širokým výběrem a ohromnou slevou.
detaily
Markéta Harasimová představí ve čtvrtek 26. listopadu v 16.00 titul Vražedná vášeň. Po besedě s autorkou následuje autogramiáda. Vražedná vášeň Rodící se milostný vztah Liliany a Artura krutě poznamená hrůzný zločin. Oba pracují pro laboratoř vyvíjející revoluční lék proti rakovině – a právě o ten má zájem neznámá skupina zločinců, která se nezastaví před ničím.
detaily
Jak vypadá taková květinová kuchařka? Nejen na oko krásná, ale také kniha plná zajímavých a netradičních receptů. Jana Vlková je velkou milovnicí jídla a vaření, to stejné platí pro květiny. Tyto vášně se rozhodla spojit a vydala u nakladatelství Smart Press titul Květinová kuchařka - Jedlé kvítí a býlí na vaření i zdobení.
detaily
Znáte ten pocit, když se vám nechce začít dělat na nějakém úkolu? Stává se vám, že odkládáte i věci, které opravdu dělat chcete? Snažíte si sami sobě poručit, ale neposlechnete se? Děláte místo důležitých věcí, ve kterých vidíte smysl, něco nepodstatného? Cítíte občas i vy, že jste se dostali do prokrastinačního začarovaného kruhu? Pak si nenechte ujít besedu a autogramiádu publicisty a autora knihy Konec prokrastinace Petra Ludwiga.
detaily
V pondělí 23.11. v 18h si v Domě knihy Knihcentrum mohou návštěvníci poslechnout přednášku Ing. Jiřího Šimary na téma „Vliv centrálních bank na kapitálové trhy“. Analytik společnosti CYRRUS pohovoří o vlivu rozvolněné měnové politiky na kapitálové trhy, výhledu na vývoj měnových kurzů, ceně komodit, o často se opakujících chybách investorů a jejich dopadech.
detaily
Máte rádi historii a zajímá vás, jaký příběh se skrývá ve zdech starých domů, v zapadlých koutech a na místech, které míjíte každý den? Pak si nenechejte ujít besedu s editorem knihy Místa Paměti národa Petrem Nosálkem. Kniha je průvodce po českých, moravských a slezských obcích, zapomenutých zákoutích, lesích, ulicích a náměstích, kde se za druhé světové války odehrály heroické i hrůzostrašné příběhy. Nejsou to příběhy vymyšlené, nýbrž podané snad nejkrásnějším a nejpřirozenějším způsobem - vzpomínkami pamětníků.
detaily
Co znamená být na všechno sama? Dennodenně čelit psychické i fyzické agresi, navíc od toho nejbližšího člověka? Přicházet domů se strachem? Bát se kvůli nezodpovědnému partnerovi exekutorů? Nemít kde bydlet? Být odříznut od přátel, rodičů, od pomoci? Beseda s odborníky o samoživitelství je určena všem, které tato problematika zajímá a rádi by se dozvěděli bližší informace. Besedy se zúčastní: Mgr. Daniela Brůhová, Mgr. Kamila Šaffková, Veronika Richtrová, PhDr. Jiří Novák, Mgr. Markéta Rozehnalová.
detaily
Více než osm desítek nejvyhlášenějších receptů slavné české kuchařky Magdaleny Dobromily Rettigové upravila a převedla do současného jazyka herečka a moderátorka Markéta Hrubešová. Novou kuchařku přijde zákazníkům Knihcentra představit ve středu 18. listopadu v 16.00. Po besedě následuje autogramiáda.
detaily
Přednáška autorky zabývající se poradenskou činností v oblasti mezilidských vztahů, nemocí a zaměstnání Zdenky Blechové vám poradí, jak porozumět sobě a dětem, co je dobré si uvědomit a o čem nevíme. Zdenka Blechová vám ukáže, jak přistupovat k dětem a k sobě ve vzájemných vztazích.
detaily
Jako každý měsíc, tak i tento si můžete v Domě knihy Knihcentrum užít tvoření s edicí TOPP. V sobotu 14. listopadu v 15.00 si s dětmi vytvoříme hračky a dekorace z papírových ruliček.
detaily
Zajímá vás, jak vypadá práce dobrovolníka a co všechno obsahuje práce v dobrovolnické organizaci? Přijďte si poslechnout besedu, která představí činnost dobrovolnických organizací v Ostravě. Ve čtvrtek 12. listopadu v 16.00 se v Domě knihy Knihcentrum setkáte se zástupci organizací Adra, Charita Ostrava, Dobrovolnické centrum Slezské diakonie, SPOLEČNĚ-JEKHETANE, o. p. s. a S.T.O.P. Dozvíte se, proč je práce dobrovolníků důležitá a co všechno obnáší.
detaily
Nakladatel, publicista, spisovatel a příležitostný cestovatel František Mandát vypráví: Jak jsem viděl KLDR aneb viděl jsem KLDR? Beseda bude doplněná promítáním fotografií. Jaká je Severní Korea a jak se liší její obraz od toho, co zůstává světu skryto?
detaily
Novou biografii nazvanou Autopsie (pitva režiséra) představí Juraj Herz v úterý 10. listopadu v 16.00. Režisér v ní na 520 stranách přibližuje svůj život a tvorbu. Kniha obsahuje také 400 fotografií. "I kdybyste nečetli, co jsem tam napsal, ty fotografie za to stojí," tvrdí Herz. Pozvání přijal také spoluautor knihy scenárista Jan Drbohlav.
detaily
Oddělení