RSS

KNIHCENTRUM.CZ - aktuálně

Podnikatele a zakladatele mezinárodní společnosti TAXUS International Ivo Tomana můžete potkat ve čtvrtek 29. října v 16.00 v Domě knihy Knihcentrum. Celé dějiny lidstva doprovázejí fantastické příběhy podceňovaných outsiderů, kteří překvapivě vítězí nad favority. Novinka Posedlost úspěchem vám zodpoví, jak svou posedlost najdete a jak ji správně usměrníte.
detaily
Je islamizace Moravy mýtus nebo realita? V úterý 27. října v 16.00 se beseda publicisty, zakladatele Česko-muslimského institutu a bývalého muslima Lukáše Lhoťana zaměří na historii islámu v České republice, současné trendy, rizika a osobní zkušenosti z pozice exmuslima.
detaily
Ve čtvrtek 22. října v 18.00 proběhne v Domě knihy Knihcentrum přednáška terapeutky a lektorky osobního rozvoje pro ženy RNDr. Lenky Krejčí na téma Emoce a jejich důležité místo v našem životě. Přednáška se zaměří na základní lidské emoce jako jsou strach, hněv, smutek, radost a soucit a důležitost jejich přijetí pro zdraví.
detaily
Jaký byl život Soni Kodetové s hercem Jiřím Kodetem? Společných 36 let života se rozhodla autorka sepsat a vydat knižně. Kniha Jiří Kodet: Ty a já na miskách vah je napínavým životním příběhem. Od dětství, které ho ovlivnilo na zbytek života, přes úspěšnou hereckou kariéru, revoltu vůči systému k nové naději po sametové revoluci, lpění na rodině i "pelíškovské" výbuchy hněvu. Vše doložené fotografiemi od počátku slavného hereckého rodu až po poslední filmovou roli. Ve čtvrtek 22. října v 16.00 bude autorka hostem Domu knihy Knihcentrum.
detaily
Zajímá vás, co by mělo vaše dítě jíst, aby dostávalo pravidelný a vyvážený přísun veškerých živin, vitamínů a minerálních látek? Mgr. Adéla Lovečková ví, co udělat proto „Aby dětem chutnalo“. Ve středu 21. října v 18.00 se přednáška zkušené nutriční terapeutky zaměří na problematiku výživy dětí, důležitost kojení, správnost volby příkrmů a zařazování pestré stravy.
detaily
Ve středu 21. října v 16.00 budou hosty Domu knihy Knihcentrum klarinetisté Igor Františák a Daniel Svoboda. Beseda a autogramiáda konaná ve spolupráci s Janáčkovou filharmonií Ostrava se uskuteční u příležitosti koncertu Kdyby tisíc klarinetů. Ten proběhne 22. října v 19.00 v Domě kultury města Ostravy.
detaily
V úterý 20. října v 16.00 Tomáš Kosačík pohovoří o své cestě za vytouženou postavou a představí svoji novinku Rychlovky a chuťovky Břicháče Toma, které navazují na předchozí úspěšnou knihu. Titul obsahuje přibližně stovku receptů, které vám pomohou vyzrát nad neefektivním hubnutím.
detaily
Melodie z filmů si mnohdy začínají žít svým vlastním životem a bývají populární i poté, co se snímek už v kinech nepromítá. Melodie stříbrného plátna je název koncertu, který proběhne 20. října v 19.00 v Multifunkční aule Gong. Během večera, kterým Vás budou provázet Ondřej Brzobohatý a Ondřej Brousek, zaznějí skladby z českých i světových filmových hitů. Kromě toho se oba protagonisté utkají v souboji klavírů. I v duelu jistě rozpoznáte známé nápěvy např. z českých televizních seriálů, českých i zahraničních filmových snímků, ale i úryvky z oblíbených skladeb klasické hudební literatury, či exkurze do popu. Role dirigenta se zhostí Jan Kučera.
detaily
V pátek 16. října v 16.00 se můžete s MUDr. Janem Cimickým, CSc. setkat v Domě knihy Knihcentrum. Spisovatel představí svou novinku Noční pacient. Kniha je citlivou autorovou exkurzí do světa dospívajících mladých lidí, závislých na drogách, a zároveň obrazem současné společnosti. Knihu pokřtí herec Jan Fišar a lékař prof. MUDr. Rajko Doleček, DrSc.
detaily
Ve čtvrtek 15. října v 16.00 Michaela Dombrovská ukáže, jak se řídit Pravidly pozitivního sobectví. Beseda a autogramiáda spisovatelky a blogerky se zaměří na způsob pozitivního přístupu k sobě samé. Buďte spokojenější s deseti pravidly pozitivního sobectví. A zkrátka nepřijdou ani vaši blízcí. Pozitivní sobectví vychází z myšlenky, že pokud máme být nějak prospěšní svému okolí, musíme v první řadě umět pečovat sami o sebe. Autorka staví na pozitivní psychologii a inspiruje se mnoha dalšími vlivy a učeními.
detaily
Nehodláte se smířit s životními stereotypy? Přitahuje vás dobrodružství? Rádi se pohybujete na ostří nože? Chcete se vždy rozhodovat sami za sebe? Pak si vychutnejte svěží romanticko-dobrodružný thriller, ve kterém zažijete s reklamním kreativcem Tomášem řadu vyhrocených situací. V úterý 13. října v 16.00 pokřtí herec, moderátor a spisovatel Petr Rajchert v Domě knihy Knihcentrum novinku Ruku na srdce, náhody neexistují.
detaily
Známá rozhlasová novinářka a spisovatelka Pavla Jazairiová se v roce významného životního jubilea ohlíží za svým životem, který je stejně nevšední a zajímavý jako sama autorka. Kniha vzpomínek Před obzorem vznikla na základě rozhlasového cyklu Osudy a sleduje jak linii soukromého života, vyprávěnou s maximální upřímností, tak profesní dráhu. Knižní memoáry Pavly Jazairiové se věnují nejen minulosti, ale shrnují rovněž celoživotní zkušenosti, které autorka získala při svých cestách, především po arabských zemích. V pondělí 12. října v 16.00 se s autorkou setkáte v Domě knihy Knihcentrum.
detaily
Ve čtvrtek 8. října v 16.00 si nenechte ujít besedu a autogramiádu rozhlasového zpravodaje Petra Vavroušky. Petr Vavrouška pracuje v Českém rozhlase od roku 2000. V letech 2004–2008 byl zahraničním zpravodajem v Ruské federaci, v období 2009–2014 působil jako zpravodaj v Polsku, Pobaltí, Ukrajině a Bělorusku. Od září 2014 je zpravodajem na Slovensku a v Rakousku. Od roku 2000 je stálým spolupracovníkem týdeníku Reflex.
detaily
Audioknihy jsou stále populárnější formou konzumace literatury. Přijďte si poslechnout povídání o audioknihách s nejpovolanějšími odborníky u nás. Audiotéka.cz si pozvala hosty z vydavatelství Tympanum, které patří k největším vydavatelům audioknih v České republice. Dozvíte se, jak audioknihy vznikají, jak a kde všude je můžete poslouchat i něco málo o jejich historii. Za účasti herce Martina Fingera bude pokřtěna nová fantasy audiokniha Zaklínač - Krev elfů. A kdy? Ve středu 7. října v 18.00 v kavárně Domu knihy Knihcentrum.
detaily
Beseda a autogramiáda s Martinem Reinerem proběhne ve středu 7. října v 16.00. Jeho titul Básník - román o Ivanu Blatném je kniha nabitá dosud neznámými a zároveň však silně emotivními informacemi. Šestisetstránkový román vyšel loni v nakladatelství Torst a stal se knihou roku v ocenění Magnesia Litera 2015.
detaily
V úterý 6. října v 17.00 proběhne v Domě knihy Knihcentrum prolog k 13. ročníku Mezinárodního festivalu outdoorových filmů. V rámci programu se uskuteční tradiční beseda s protagonisty, členy poroty a hosty festivalu. Akce bude doplněná promítáním vybraných sestřihů filmů a představením programu festivalu. Návštěvníci obdrží poukaz 1 + 1 ZDARMA na slavnostní zahájení festivalu.
detaily
V pondělí 5. října v 17.00 se v rámci doprovodného programu u příležitosti 13. ročníku Mezinárodního festivalu outdoorových filmů můžete zúčastnit besedy horské průvodkyně Marie Klementové. Návštěvníci obdrží poukaz 1 + 1 ZDARMA na slavnostní zahájení festivalu.
detaily
Pro šikovné ručičky si v Domě knihy Knihcentrum nachystali program. V sobotu 3. října v 15.00 si děti v rámci pravidelného Tvoření s edicí TOPP vyrobí podzimní ozdoby. Přijďte strávit příjemnou sobotu v Knihcentru.
detaily
Ve čtvrtek 1. října v 17.00 v Domě knihy Knihcentrum Prof. MUDr. Pavel Ševčík, CSc. pohovoří na téma: Divokým Karakoramem - Tři nejkrásnější ledovcová putování v nejvelehorštějším prostředí světa a jedna výjimečná oblast navíc. Přednáška proběhne v rámci doprovodného programu u příležitosti 13. ročníku Mezinárodního festivalu outdoorových filmů. Návštěvníci obdrží poukaz 1 + 1 ZDARMA na slavnostní zahájení festivalu.
detaily
Novinářka Michala Jendruchová se rozhodla předložit čtenářům svůj příběh po dvacetiletém a nakonec snad úspěšném boji s mentální anorexií. Už je to za mnou - Anorexie a jak se s ní vyrovnat - Osobní zpověď (bývalé?) anorektičky je název knihy, ve které vypráví o tom, jak ve svých 30 letech vážila pouhých 32 kg a lékaři jí nedávali velkou šanci na přežití. Její osobní zpověď doplňují postřehy a názory její rodiny, přátel i lékařů. Rádi bychom, aby tato kniha přinesla nemocným naději, že i z jejich situace existuje cesta ven.
detaily
Oddělení