RSS

KNIHCENTRUM.CZ - aktuálně

Nová próza Michala Viewegha nazvaná Zpátky ve hře se jmenuje podle jedné ze třinácti povídek, která knihu také uzavírá. Autor svou oblíbenou postavu – Oskara vystavuje kritickým životním momentům: manželskému stereotypu, nevěrám či jisté smrti, kterou sice Oskar přežije, ale s těžkými následky. V povídkách si vychutnáme jejich literární rozmanitost i další autorovy přednosti včetně ironie, nadsázky i melancholické grotesknosti. Autorské čtení se uskuteční ve středu 20. května v 16.00.
detaily
Nejzdařilejší česká špionážní próza posledních 20 let! V úterý 19. května v 16.00 Vám představí autor Marek Skřipský novinku Případy inspektora Rádla. Příběh o zpravodajském inspektorovi tajné služby, který odhaluje nekalé praktiky maďarských špionů, komunistických radikálů, ale i sadistických sekt nebo pašeráků kokainu. S těmi všemi se utkává zpravodajský inspektor československé tajné služby a někdejší legionář Jan Rádl.
detaily
Hostem Domu knihy Knihcentrum bude Hana Parkánová-Whitton, která pohovoří nejen o svých nových knihách Jak se po anglicku vytratit v Anglii a Kateřina Lucemburská. Beseda a autogramiáda spisovatelky a překladatelky žijící v Anglii se uskuteční v pondělí 18. května od 16.00. Kniha je volným pokračováním titulu Jak si na anglické zahrádce vypěstovat českého trpaslíka a vychází již ve druhém vydání. Popisuje další sžívání Hany a Paula s půvabným a harmonickým Oxfordskem.
detaily
V pátek 15. května v 16.00 se v Domě knihy Knihcentrum dozvíte, jak ovlivňuje naše zdraví zánět. Jste často unavení a bez energie? Léčíte se na alergie či astma? Máte nadváhu nebo cukrovku? Diagnostikovali Vám nádorové onemocnění? Pak máte pravděpodobně v těle chronický zánět, který je často příčinou civilizačních nemocí a je třeba začít ho léčit.
detaily
Za zvířátky na farmu s Kaštanovým krámkem Kaštanový krámek podporuje kvalitu života lidí s handicapem. Spravedlivá odměna a vytváření krásných výrobků pro radost vlastní i zákazníků, to je hlavním cílem organizace. Dům knihy Knihcentrum Vás zve ve čtvrtek 14. května v 16.00 – 18.00 na Tvoření s Kaštanovým krámkem. Tématem budou Zvířátka na farmě.
detaily
Ve čtvrtek 14. května v 16.00 se v Domě knihy Knihcentrum bude konat beseda s pracovníky Poradny pro Náhradní rodinnou péči u příležitosti Mezinárodního dne rodiny, který je datován na 15. května. Akce si klade za cíl upozornit veřejnost na téma pěstounské péče, nabídnout zájemcům bližší informace o pěstounské péči a poskytnout kontakt, kde lze získat další podrobnosti k tématu.
detaily
Ve středu 13. května v 16.00 máte možnost setkání se spisovatelkou a publicistkou Zuzanou Maléřovou. Její novinka Dopisy Cyranovi nás uvede do světa plného ojedinělých dopisů, které jsou určeny takovým osobnostem, jako je např. Táňa Fischerová, Naďa Konvalinková, Jana Synková, Nina Divíšková a další.
detaily
V úterý 12. května v 16.00 se v Domě knihy Knihcentrum setkáte se zástupci organizací Adra, Charita Ostrava, Dobrovolnické centrum Slezské diakonie, Společně - Jekhetane a S.T.O.P. Zajímá Vás, jak vypadá činnost dobrovolníka a co všechno obsahuje práce v dobrovolnické organizaci? Uvažujete, že svou pomoc nabídnete? Přijďte si poslechnout besedu, která Vám představí činnost dobrovolníků a dobrovolnických organizací v Ostravě.
detaily
Zajímá Vás, jaké množství tuků nacházíme v potravinách? A které to vlastně jsou? V pondělí 11. května v 16.00 proběhne přednáška Mgr. Jany Sklenářové - poradkyně a specialistky na výživu. Přednáška se zaměří na problematiku tuků ve stravě. Pořádá Wellness club Paradise.
detaily
V sobotu 9. května v 15.00 se můžete těšit na tradiční Tvoření s TOPP. Každou druhou sobotu v měsíci si můžete s dětmi vyrobit zajímavé výrobky. Oslavte spolu s námi Svátek matek a přijďte si do Domu knihy Knihcentrum vyrobit dárek pro maminku. Nakladatelství ANAGRAM vydává kreativní knihy ediční řady TOPP, podle nichž si vytvoříte různé výrobky z papíru, kolíčků, windowcolor, korálků a jiných materiálů.
detaily
Chcete vědět, jak se tvoří dětský pořad Draci v hrnci? Ve středu 6. května v 16.00 budou hosty Domu knihy Knihcentrum autorky Jana Strýčková a Kamila Teslíková, animátorka Eva Gargašová i herec Oskar Juchelka. Draci v hrnci je název knihy a stejnojmenného pořadu pro děti, který vysílá ČT od roku 2013.
detaily
Výstava fotografií Martina Grobaře - vítěze Open Air Foto Festivalu v Českém Krumlově . Výstava nazvaná “Příběh fotografa“, zachycuje ty nejlepší fotografie z jeho tvorby i z fotografického festivalu, který změnil jeho život.
detaily
Etnoložka Pavlína Brzáková Milovala sibiřské pohádky, lákaly ji tajgy a tundry. Logicky tedy vystudovala etnografii a její zájem o šamanská tajemství ji přivedl na první cestu na Sibiř. Ve středu 29. dubna v 16.00 navštíví Dům knihy Knihcentrum etnoložka, publicistka Pavlína Brzáková.
detaily
Kaštanový krámek podporuje kvalitu života lidí s handicapem. Spravedlivá odměna a vytváření krásných výrobků pro radost vlastní i zákazníků, to je hlavním cílem organizace. Dům knihy Knihcentrum Vás zve v pondělí 27. dubna od 16.00 do 18.00 na pravidelné Tvoření s Kaštanovým krámkem. Přijďte si s dětmi každé sudé pondělí v měsíci vytvořit zajímavé výrobky. Tématem tvoření bude Vláček 100x jinak.
detaily
S ekonomem Lukášem Kovandou o ekonomii a přitažlivosti žen V pondělí 27. dubna v 16.00 ekonomický konzultant a hlavní ekonom Roklen24.cz Lukáš Kovanda vysvětlí Proč si ženy přitažlivost koupit nemohou, a muži ano. Hlavní analytik časopisu Týden, ředitel společnosti Prague Twenty a přednášející na Národohospodářské fakultě VŠE, to jsou aktivity Lukáše Kovandy.
detaily
V pátek 24. dubna v 16.00 proběhne v Domě knihy Knihcentrum beseda a autogramiáda s Ing. Pavlem Vosobou, CSc. Pavel Vosoba je skoro čtvrt století spolumajitelem poradenské firmy M.C.TRITON. Psaní je jeho hobby. Tvrdí, že je pro něj cestou, jak hovořit sám se sebou. Jeho příběhy, psané lidskou a srozumitelnou řečí, nenabízejí typická „prvoplánová“ řešení.
detaily
Na čtvrtek 23. dubna připadá Světový den knihy a autorských práv. Po loňské, velmi úspěšné akci Knihy bez DPH, chystá Svaz českých knihkupců a nakladatelů pokračování s názvem KNIHY MAJÍ ZELENOU. Do kampaně, která bude letos zaměřena na podporu prodeje knih v kamenných knihkupectvích, se zapojil i Dům knihy Knihcentrum. V rámci tohoto dne si v Domě knihy můžete zakoupit všechny knižní tituly s 15 % slevou.
detaily
Zveme Vás ve čtvrtek 23. dubna od 15. 00 do 20.00 na každoroční akci studentů Gymnázia Hladnov. Čte se španělský nebo český text, minimální délka četby je stanovena na 3 minuty a k četbě se může přidat kdokoliv.
detaily
Pro děti i dospělé bude ve čtvrtek 23. dubna v 11.00 přichystán lodní workshop Lukáše Urbánka a doktora Racka. Postav si svůj kajak a vyhraj s ním nejlepší závod sezóny. Kajakový přeborník Lukáš Urbánek je připraven pomoci vám s výrobou kajaku. Přijďte a budete v těch nejlepších rukou. Hurá na kajak! je název knihy Milady Rezkové a Lukáše Urbánka, která vyšla v nakladatelství Labyrint.
detaily
V úterý 21. dubna v 16.00 Dominik Landsman pohovoří o své nové knize Deníček moderního fotra aneb Proč by muži neměli mít děti. Deníček moderního fotra vznikl na základě úspěšného blogu, který autor založil s příchodem prvního dítěte. Věrný názvu popisuje zážitky, situace a strasti obyčejného „chlápka“, kterému se narodil první syn.
detaily
Oddělení