RSS

KNIHCENTRUM.CZ - aktuálně

Etnoložka Pavlína Brzáková Milovala sibiřské pohádky, lákaly ji tajgy a tundry. Logicky tedy vystudovala etnografii a její zájem o šamanská tajemství ji přivedl na první cestu na Sibiř. Ve středu 29. dubna v 16.00 navštíví Dům knihy Knihcentrum etnoložka, publicistka Pavlína Brzáková.
detaily
Kaštanový krámek podporuje kvalitu života lidí s handicapem. Spravedlivá odměna a vytváření krásných výrobků pro radost vlastní i zákazníků, to je hlavním cílem organizace. Dům knihy Knihcentrum Vás zve v pondělí 27. dubna od 16.00 do 18.00 na pravidelné Tvoření s Kaštanovým krámkem. Přijďte si s dětmi každé sudé pondělí v měsíci vytvořit zajímavé výrobky. Tématem tvoření bude Vláček 100x jinak.
detaily
S ekonomem Lukášem Kovandou o ekonomii a přitažlivosti žen V pondělí 27. dubna v 16.00 ekonomický konzultant a hlavní ekonom Roklen24.cz Lukáš Kovanda vysvětlí Proč si ženy přitažlivost koupit nemohou, a muži ano. Hlavní analytik časopisu Týden, ředitel společnosti Prague Twenty a přednášející na Národohospodářské fakultě VŠE, to jsou aktivity Lukáše Kovandy.
detaily
V pátek 24. dubna v 16.00 proběhne v Domě knihy Knihcentrum beseda a autogramiáda s Ing. Pavlem Vosobou, CSc. Pavel Vosoba je skoro čtvrt století spolumajitelem poradenské firmy M.C.TRITON. Psaní je jeho hobby. Tvrdí, že je pro něj cestou, jak hovořit sám se sebou. Jeho příběhy, psané lidskou a srozumitelnou řečí, nenabízejí typická „prvoplánová“ řešení.
detaily
Na čtvrtek 23. dubna připadá Světový den knihy a autorských práv. Po loňské, velmi úspěšné akci Knihy bez DPH, chystá Svaz českých knihkupců a nakladatelů pokračování s názvem KNIHY MAJÍ ZELENOU. Do kampaně, která bude letos zaměřena na podporu prodeje knih v kamenných knihkupectvích, se zapojil i Dům knihy Knihcentrum. V rámci tohoto dne si v Domě knihy můžete zakoupit všechny knižní tituly s 15 % slevou.
detaily
Zveme Vás ve čtvrtek 23. dubna od 15. 00 do 20.00 na každoroční akci studentů Gymnázia Hladnov. Čte se španělský nebo český text, minimální délka četby je stanovena na 3 minuty a k četbě se může přidat kdokoliv.
detaily
Pro děti i dospělé bude ve čtvrtek 23. dubna v 11.00 přichystán lodní workshop Lukáše Urbánka a doktora Racka. Postav si svůj kajak a vyhraj s ním nejlepší závod sezóny. Kajakový přeborník Lukáš Urbánek je připraven pomoci vám s výrobou kajaku. Přijďte a budete v těch nejlepších rukou. Hurá na kajak! je název knihy Milady Rezkové a Lukáše Urbánka, která vyšla v nakladatelství Labyrint.
detaily
V úterý 21. dubna v 16.00 Dominik Landsman pohovoří o své nové knize Deníček moderního fotra aneb Proč by muži neměli mít děti. Deníček moderního fotra vznikl na základě úspěšného blogu, který autor založil s příchodem prvního dítěte. Věrný názvu popisuje zážitky, situace a strasti obyčejného „chlápka“, kterému se narodil první syn.
detaily
Komiks je poměrně opomíjený žánr, přesto se mu dostává v dnešní době více pozornosti, a to díky dílčím publikacím nebo výstavám. Přesto celistvější historický přehled dosud chyběl. Dějiny československého komiksu 20. století přinášejí první komplexní a odborně fundované pojednání o 20. století komiksu v našem kulturním a jazykovém prostoru. Připomínají nejslavnější osobnosti a představují známé i méně známé komiksové hrdiny.
detaily
S Martinem Komárkem si v pátek 17. dubna v 16.00 budeme povídat o tom, jak vypadá Moc nemocných. Poslanec, novinář, spisovatel a mnohaletý komentátor politického dění sepsal čtivou a vtipnou analýzu nejvýraznějších kauz i aktérů polistopadového vývoje. Jestliže normalizační dobu nejvýstižněji popsal Václav Havel ve svém díle Moci bezmocných, pak tato kniha je nejvýstižnějším popisem toho, co se u nás děje v posledních 25 letech.
detaily
Čtvrtek 16. dubna v 16.00 bude věnován tvůrčí dílně a besedě Ester Staré. Spisovatelka představí své knihy pro děti Dušinka, víla věcí a Dům za mlhou. Autorka, která pracuje jako speciální pedagožka a logopedka, čerpá zkušenosti z praxe a využívá jich při psaní knih zaměřených na komunikační dovednosti dětí.
detaily
Ve středu 15. dubna v 16.00 se v doprovodném programu Templ festu uskuteční autorské čtení a beseda rabína a spisovatele Karola Efraima Sidona. Jeho dílo Brány mrazu a jiné prózy se zabývá závažnými tématy, kterými jsou např. smysl života, religiozita a složitost lidských vztahů.
detaily
V rámci Templ festu proběhne v Domě knihy Knihcentrum v úterý 14. dubna v 16.00 přednáška filozofa a publicisty Prof. PhDr. Jana Sokola, Ph.D., CSc. Tématem přednášky bude Židovsko-křesťanská morálka.
detaily
Kaštanový krámek podporuje kvalitu života lidí s handicapem. Spravedlivá odměna a vytváření krásných výrobků pro radost vlastní i zákazníků, to je hlavním cílem organizace. Dům knihy Knihcentrum Vás zve v pondělí 13. dubna od 16.00 do 18.00 na pravidelné Tvoření s Kaštanovým krámkem.
detaily
Literární historik, komparatista, esejista, publicista a vysokoškolský pedagog Martin C. Putna bude hostem Domu knihy Knihcentrum v pondělí 13. dubna v 16.00. Knižní novinka Obrazy z kulturních dějin ruské religiozity je psaná v době, kdy se otázka českého vztahu k Rusku znovu stává klíčovou české společnosti, jejich vnitřních norem i jejího místa v Evropě.
detaily
V sobotu 11. dubna v 15.00 se v Domě knihy Knihcentrum uskuteční pravidelná akce věnovaná dětem. Tvoření s TOPP se tentokrát zaměří na ozdoby z papírových proužků. Quilling neboli papírový filigrán je umění využívající proužků papíru, které jsou stáčeny, formovány a lepeny do požadovaného tvaru. Výsledkem tvoření je pak krásný a originální obrazec.
detaily
S Markétou Harasimovou nejen o románech pro ženy Markéta Harasimová představí ve čtvrtek 9. dubna v 16.00 titul Sametová kůže.
detaily
V úterý 7. dubna v 16.00 si zájemci mohou přijít do Domu knihy Knihcentrum poslechnout pravidelný Cyklus o zdravém životním stylu a výživě. Díl 9. je zaměřen na téma Zdravé srdce. Jak mít zdravé srdce? Přednáší Bc. Petra Kopecká, Wellness club Paradise.
detaily
V úterý 31. března v 16.00 nám česká spisovatelka Tereza Čiháková představí v Domě knihy Knihcentrum titul Co muži dali a vzali. Spisovatelka patří k nejmladší generaci českých prozaiček.
detaily
V pátek 27. března v 18 hodin se Dům knihy Knihcentrum zapojí do projektu Noc s Andersenem. Pro děti bude připraven bohatý program, noční dobrodružství v podobě čtení pohádek, soutěží, her a překvapení. Registrované děti mohou v Domě knihy přespat. Vyplněnou přihlášku odevzdávejte osobně v Domě knihy v 1. patře.
detaily
Oddělení