RSS

KNIHCENTRUM.CZ - aktuálně

Ve čtvrtek 8. října v 16.00 si nenechte ujít besedu a autogramiádu rozhlasového zpravodaje Petra Vavroušky. Petr Vavrouška pracuje v Českém rozhlase od roku 2000. V letech 2004–2008 byl zahraničním zpravodajem v Ruské federaci, v období 2009–2014 působil jako zpravodaj v Polsku, Pobaltí, Ukrajině a Bělorusku. Od září 2014 je zpravodajem na Slovensku a v Rakousku. Od roku 2000 je stálým spolupracovníkem týdeníku Reflex.
detaily
Audioknihy jsou stále populárnější formou konzumace literatury. Přijďte si poslechnout povídání o audioknihách s nejpovolanějšími odborníky u nás. Audiotéka.cz si pozvala hosty z vydavatelství Tympanum, které patří k největším vydavatelům audioknih v České republice. Dozvíte se, jak audioknihy vznikají, jak a kde všude je můžete poslouchat i něco málo o jejich historii. Za účasti herce Martina Fingera bude pokřtěna nová fantasy audiokniha Zaklínač - Krev elfů. A kdy? Ve středu 7. října v 18.00 v kavárně Domu knihy Knihcentrum.
detaily
Beseda a autogramiáda s Martinem Reinerem proběhne ve středu 7. října v 16.00. Jeho titul Básník - román o Ivanu Blatném je kniha nabitá dosud neznámými a zároveň však silně emotivními informacemi. Šestisetstránkový román vyšel loni v nakladatelství Torst a stal se knihou roku v ocenění Magnesia Litera 2015.
detaily
V úterý 6. října v 17.00 proběhne v Domě knihy Knihcentrum prolog k 13. ročníku Mezinárodního festivalu outdoorových filmů. V rámci programu se uskuteční tradiční beseda s protagonisty, členy poroty a hosty festivalu. Akce bude doplněná promítáním vybraných sestřihů filmů a představením programu festivalu. Návštěvníci obdrží poukaz 1 + 1 ZDARMA na slavnostní zahájení festivalu.
detaily
V pondělí 5. října v 17.00 se v rámci doprovodného programu u příležitosti 13. ročníku Mezinárodního festivalu outdoorových filmů můžete zúčastnit besedy horské průvodkyně Marie Klementové. Návštěvníci obdrží poukaz 1 + 1 ZDARMA na slavnostní zahájení festivalu.
detaily
Pro šikovné ručičky si v Domě knihy Knihcentrum nachystali program. V sobotu 3. října v 15.00 si děti v rámci pravidelného Tvoření s edicí TOPP vyrobí podzimní ozdoby. Přijďte strávit příjemnou sobotu v Knihcentru.
detaily
Ve čtvrtek 1. října v 17.00 v Domě knihy Knihcentrum Prof. MUDr. Pavel Ševčík, CSc. pohovoří na téma: Divokým Karakoramem - Tři nejkrásnější ledovcová putování v nejvelehorštějším prostředí světa a jedna výjimečná oblast navíc. Přednáška proběhne v rámci doprovodného programu u příležitosti 13. ročníku Mezinárodního festivalu outdoorových filmů. Návštěvníci obdrží poukaz 1 + 1 ZDARMA na slavnostní zahájení festivalu.
detaily
Novinářka Michala Jendruchová se rozhodla předložit čtenářům svůj příběh po dvacetiletém a nakonec snad úspěšném boji s mentální anorexií. Už je to za mnou - Anorexie a jak se s ní vyrovnat - Osobní zpověď (bývalé?) anorektičky je název knihy, ve které vypráví o tom, jak ve svých 30 letech vážila pouhých 32 kg a lékaři jí nedávali velkou šanci na přežití. Její osobní zpověď doplňují postřehy a názory její rodiny, přátel i lékařů. Rádi bychom, aby tato kniha přinesla nemocným naději, že i z jejich situace existuje cesta ven.
detaily
Hledáme kolegy na hlavní pracovní poměr, nástup možný IHNED.
detaily
V úterý 29. září v 16.00 se s Antonií Krzemieňovou můžete setkat v Domě knihy Knihcentrum. Její nejnovější titul Síla myšlenky IV. se zaměří na tyto otázky: Mají naše myšlenky opravdu vliv na naše fyzické tělo? Rozhoduje způsob myšlení o nemoci a zdraví? Jakou roli zde hrají emoce a náš způsob vnímání? Můžeme se vyléčit i z těžkých nemocí? Co k tomu potřebujeme? Kdy budeme léčbě odolávat? Znalosti a zkušenosti autorky vás přimějí zařadit titul mezi průvodce každodenním životem.
detaily
Ve čtvrtek 24. září v 18.00 Ing. Marek Hatlapatka pohovoří na téma investic. Jak investovat chytře? Na přednášce hlavního analytika společnosti CYRRUS, a.s. se dozvíte, kam směřují kapitálové trhy a jaké investiční strategie vydělávají. Poukáže na často se opakující chyby investorů a jejich dopady. Dotkne se také vývoje cen komodit a toho, jak to bude dál.
detaily
Ve čtvrtek 24. září v 16.00 představí historik a nakladatel Jiří Padevět svůj nejnovější titul Krvavé finále - Jaro 1945 v českých zemích. Publikace přináší formou místopisných hesel informace o násilnostech nacistické branné moci páchaných na civilním obyvatelstvu mezi březnem a květnem 1945.
detaily
Informační osvěta v souvislosti s Alzheimerovou nemocí je natolik důležitá, že od roku 1994 bylo stanoveno, že 21. září se stane Mezinárodním dnem Alzheimerovy nemoci - onemocnění mozku, kterým podle odhadů trpí přibližně 40 milionů lidí na světě a počet nemocných strmě stoupá. U příležitosti tohoto výročí vás zveme ve středu 23. září v 16.00 na veřejnou besedu. Tématem bude Člověk s demencí očima rodinných pečujících. Hovořit bude Bc. Marta Machová ze Slezské diakonie SILOE Ostrava.
detaily
V úterý 22. září v 16.00 Ing. Daniel Gladiš, CFA představí svůj titul Akciové investice. Beseda odborníka na investice do akcií a přední postavy českého kapitálového trhu se zaměří na řadu konkrétních příkladů z autorovy více než dvacetileté investiční kariéry. Investování do akcií je založeno na jednoduchých myšlenkách. Dozvíte se, jak oceňovat společnost a jak správně pohlížet na pohyby trhu. Naučíte se formulovat si vlastní investiční filozofii a vytvořit si vlastní investiční proces.
detaily
Spisovatelka, scenáristka a copywriterka Petra Dvořáková vstoupila do povědomí veřejnosti svou první knihou Proměněné sny, za kterou dostala v roce 2007 cenu Magnesia Litera v kategorii publicistika. O dva roky později ji vychází kniha Já jsem hlad o jejím těžkém boji s mentální anorexií. Její první dětská kniha vydaná v roce 2011 Julie mezi slovy získala ocenění Zlatá stuha v kategorii beletrie pro mládež a Cenu učitelů za přínos k rozvoji dětského čtenářství. S autorkou se můžete setkat v Domě knihy Knihcentrum v pondělí 21. září v 16.00.
detaily
Již tradičně se v ostravském DOMĚ KNIHY KNIHCENTRUM můžete setkat s piloty v rámci doprovodného programu XV. ročníku Dnů NATO v Ostravě. Besedy budou probíhat v pátek 18. září od 14.00. Bude možné podiskutovat s osádkami letadel a dalšími účastníky o jejich povolání či zážitcích V letošním roce můžeme návštěvníkům besed nabídnout opravdovou lahůdku. Dorazí totiž Michael Durant, bývalý americký pilot, který jako jediný přežil sestřelení amerického vrtulníku Black Hawk. Znalcům kultovního filmu Černý jestřáb sestřelen nemusíme představovat. Také zájemci o autogram zúčastněných pilotů nebudou ochuzeni.
detaily
Jste přesvědčeni, že zdravé hubnutí neexistuje a že pro dosažení krásného těla si musíte odepřít své oblíbené jídlo a trpět hlady? Antónia se rozhodla podělit o tajemství jejího zázraku se všemi lidmi, a tak vydala knihu Antónia Mačingová - Zhubněte jednou provždy. Tato kniha se ihned stala jednou z nejdiskutovanějších knih zdravého způsobu hubnutí. Zhubněte jednou provždy 1 s podtitulem Najezte se do štíhlosti je nové vydání bestselleru. Ve čtvrtek 17. září v 16.00 v Domě knihy Knihcentrum proběhne beseda s autorkou, která bude doplněna o ochutnávku zdravých a chutných jídel.
detaily
Jmenuje se Abhejali Bernardová a žije ve Zlíně. Od roku 1995 je členkou Sri Chinmoy Centra a těší se ze svého bohatého života plného dobrodružství. Meditaci se věnuje již 20 let a ve středu 16. září v 16.00 pohovoří o tajemství a přínosech meditace. V rámci setkání představí novinku - kartičky „Medituj na“, které jsou doplněné o praktická cvičení. Meditujte na jednotlivé obrazy a získejte mír, radost, lásku, úspěch, pevné zdraví a mnoho dalších vlastností.
detaily
Už jste se setkali s knihou, která by byla unikátní už svým zpracováním? Autor knihy Mysterium tremendum Sebastian Rainer strávil život na Valašsku. Před svou záhadnou smrtí si ze zad a boků vlastnoručně odřezal kusy kůže, aby do nich svázal svůj jediný román. Unikátní dílo bylo nedávno odhaleno a dnes je v soukromém vlastnictví českého sběratele. V úterý 15. září v 16.00 se můžete zúčastnit slavnostního představení fenomenálního románu dosud neznámého českého autora.
detaily
Pro ty z vás, kteří nemají rádi nudu a chtějí s dětmi strávit příjemné odpoledne, si v Domě knihy Knihcentrum připravili pravidelné tvoření s edicí TOPP. Každou druhou sobotu v měsíci si děti vyrobí zajímavé výrobky. A co se bude vyrábět v sobotu 12. září v 15.00? Záložky do knih nejen z papíru. A ty se na začátku školního roku budou určitě hodit.
detaily
Oddělení