Nejnovější články
Nejoblíbenější

18.9. v 16.00 - 17.00 h. Předpremiérová beseda NDM - ZOB, ZOB, ZOBAN!!!

NDM představí dětskou operu ZOB, ZOB, ZOBAN!!!


Pondělí 18. září v 16.00 - 17.00 hodin – Předpremiérová beseda NDM – ZOB, ZOB, ZOBAN!!! DŮM KNIHY Knihcentrum.cz.

Setkání s ostravským skladatelem Edvardem Schiffauerem, vedoucí Operního studia NDM Lenkou Živockou a dalšími zajímavými hosty u příležitosti uvedení dětské operky Edvarda Schiffauera ZOB, ZOB, ZOBAN!!!

Edward Schiffauer vystudoval Pedagogickou fakultu v Ostravě (obor matematika – hudební výchova). Jako jediný český skladatel byl za svou hudební tvorbu odsouzen k devíti měsícům žaláře, který si odpykal v Plzni na Borech. Komunisté mu také zabránili dostudovat, a tak vysokou školu dokončil až v devadesátých letech na brněnské JAMU. Schiffauer se brzy zavedl nejen jako pozoruhodný skladatel, ale také jako vynikající pedagog, který na Janáčkově konzervatoři v Ostravě vychoval řadu hudebních talentů.

Lenka Živocká vzdělala za dobu existence Operního studia pro NDM téměř 300 dětí. Tato rodačka z Polanky nad Odrou zdědila lásku k divadlu po mamince, která byla nadšenou ochotnicí. Živocká tak vystudovala Lidovou konzervatoř a stala se korepetitorkou. Působila v opeře Divadla Antonína Dvořáka a od roku 1994 vede dětské Operní studio NDM. Často spolupracuje například se skladatelem Pavlem Helebrandem..


Národní divadlo moravskoslezské se sídlem v Ostravě je největším a nejstarším profesionálním divadlem v Moravskoslezském kraji a zároveň největší kulturní institucí zřizovanou statutárním městem Ostrava. Je nepřehlédnutelným centrem kulturního, duchovního, intelektuálního a společenského života občanů Ostravy a širokého okolí. Jako jediné na Moravě má divadlo čtyři umělecké soubory – operu, činohru, balet a operetu/muzikál, které hrají pravidelně na dvou stálých scénách: v Divadle Antonína Dvořáka a Divadle Jiřího Myrona. Ročně uvádí cca 16 premiér a odehraje téměř pět stovek představení.

Široce rozkročená ambiciózní dramaturgie všech čtyř uměleckých souborů je vedena systematickou snahou oslovit co nejširší divácké spektrum všech generací a zájmů. Od klasického českého a světového repertoáru přes objevnou dramaturgii a současnou tvorbu až k experimentálním dílům a projektům mnohdy na hranicích žánrů. Svou úrovní se dnes Národní divadlo moravskoslezské řadí ke špičce českého divadelního umění, což dokládají jak ocenění na divadelních festivalech, tak zájem domácích i zahraničních inscenátorů, choreografů i sólistů, kteří zde hostují. 

Rezervujte si místo na webových stránkách www.knihcentrum-ostrava.cz/rezervace nebo telefonicky 607 082 029. Upozornění – 15 minut před začátkem akce rezervace propadají, dostavte se prosím včas!

Po celý měsíc září bude v Domě knihy KNIHCENTRUM.cz probíhat akce Čím VÍCE knih nakoupíš, tím větší SLEVU máš. Akce platí do 30. 9. 2017.

Informace o akcích  v DOMĚ KNIHY naleznete také v mobilní aplikaci Moje Ostrava, kterou lze zdarma stáhnout pro Android i iOS

Akce v rámci projektu Dům knihy Živě!!! spolufinancuje statutární město Ostrava.

 

Přidat komentář