Nejnovější články
Nejoblíbenější

22.11. v 16:00 - 17:00 h. Karel Hvížďala: Vlčice. Beseda a autogramiáda.

Karla Hvížďalu doprovodí na besedu vlčice

 

Středa 22. listopadu v 16-17 hodin – Karel Hvížďala: Vlčice; DŮM KNIHY Knihcentrum.cz.

 

Beseda a autogramiáda novináře, dramatika a spisovatele, který se ve své nové knize rozhodl vyobrazit portrét dvou silných žen. Magdy Vašáryové, která kandidovala také na prezidentku Slovenska, a Ivy Brožové, bývalé soudkyně a předsedkyně Nejvyššího soudu, jež vyhrála spor i s českým prezidentem. Obě dámy budou našimi hosty.  

 

Karel Hvížďala

Novinář a spisovatel (*1941), v letech 1966-70 v Mladém světě, 1971-77 v nakladatelství Albatros a pak až do roku 1990 na volné noze. V letech 1978–89 v exilu v Německu. 1990-1992 šéfreportér a předseda představenstva vydavatele Mladé fronty Dnes, 1993-1998 spoluzakladatel a šéfredaktor časopisu Týden. Nyní opět na volné noze. Autor více než třicet knih rozhovorů, mimo jiné s Václavem Havlem, Václavem Bělohradským, Karolem Sidonem, Karlem Schwarzenbergem, Jacquesem Rupnikem, Evou Jiřičnou, Jiřím Přibáněm. Dále napsal také pět próz, přes dvacet rozhlasových her, pět knih o médiích a knihu esejí.  

 

Vlčice, tak se v Anglii přezdívá sedmi královnám, jež vládly od XII. století až po éru Tudorovců, která začala na konci XV. století. Tyto panovnice vynikaly velkou inteligencí, měly vnitřní mužskou sílu, vyvolávaly divoké reakce. Jejich pojmenování si známý český novinář, dramatik a spisovatel Karel Hvížďala vypůjčil pro portrét dvou silných žen, které představuje ve své nové knize.

I Magda Vášáryová a Iva Brožová jsou velmi inteligentní a ambiciózní, svými postoji vyvolávaly rovněž často divoké reakce a pocházejí z tradičních měšťanských učitelských rodin, jejichž členové v minulém století měli dost odvahy postavit se proti oběma vládnoucím nenormalitám. Proto odmalička věděly či alespoň tušily, že legitimování myšlenek autoritou, obecným míněním nebo sociálním vytvářením pravdy je odporné a nebezpečné.

 

Využijte 10% slevu na vybraný titul uvedeného autora, platnou od 1. 11. 2017 do dne události. Sleva vám bude odečtena na pokladně při nákupu na prodejně v DOMĚ KNIHY Knihcentrum.cz. Nevztahuje se na nákup v eshopu. 

 

Rezervujte si místo na webových stránkách www.knihcentrum-ostrava.cz/rezervace. Upozornění – 15 minut před začátkem akce rezervace propadají, dostavte se prosím včas!

Informace o akcích  v DOMĚ KNIHY naleznete také v mobilní aplikaci Moje Ostrava, kterou lze zdarma stáhnout pro Android i iOS

 

Akce v rámci projektu Dům knihy Živě!!! spolufinancuje statutární město Ostrava

 

 

Chci si rezervovat místo na této akci
Přidat komentář