Nejnovější články
Nejoblíbenější

26.9. v 16:00 - 17:00 h. Miroslav Singer a Petr Kolář: Jak shodit kila a oslabit korunu. Beseda a autogramiáda.

Na dráhu guvernéra České národní banky zavzpomíná Miroslav Singer

Úterý 26. září v 16-17 hodin – Miroslav Singer a Petr Kolář: Jak shodit kila a oslabit korunu. Beseda a autogramiáda – DŮM KNIHY Knihcentrum.cz

Miroslav Singer je přední český ekonom a bývalý guvernér České národní banky. Z čela centrální banky odešel po ukončení druhého funkčního období v červnu 2016. Poté byl jmenován do funkce ředitele institucionálních vztahů a hlavního ekonoma Generali CEE Holding. Jeho kniha, kterou literárně upravil Petr Kolář, připomíná důležité události i významné osobnosti ekonomického, politického a společenského světa posledních třiceti let.

Miroslav Singer vystudoval na pražském Gymnáziu Arabská, dále obor Matematické metody v ekonomii na Vysoké škole ekonomické v Praze a doktorské studium absolvoval na University of Pittsburgh, kde získal titul Ph.D. V únoru 2005 byl jmenován členem bankovní rady České národní banky a jejím viceguvernérem. Po odstoupení Zdeňka Tůmy z čela centrální banky byl v polovině roku 2010 prezidentem Václavem Klausem jmenován guvernérem ČNB. Z čela centrální banky odešel po ukončení druhého funkčního období v červnu 2016, kdy jej vystřídal Jiří Rusnok. V lednu 2017 byl jmenován do funkce ředitele institucionálních vztahů a hlavního ekonoma Generali CEE Holding. Je také předsedou dozorčí rady České pojišťovny, člena skupiny Generali. V minulosti působil v institutu CERGE-EI a dodnes přednáší na Vysoké škole ekonomické. Je ženatý, má dvě děti.

Petr Kolář je politický novinář a komentátor, zástupce šéfredaktora časopisu TÝDEN. Po absolvování pražského Gymnázia Nad Kavalírkou studoval žurnalistiku na Fakultě sociálních věd UK v Praze. S novinářskou prací začínal v pražské regionální příloze MF Dnes, poté strávil 11 let v Lidových novinách, kde také vedl politické zpravodajství. Následovala kratší angažmá v časopisech Euro, Reflex, Téma a psaní pro MF Dnes, než zakotvil v redakci časopisu TÝDEN, kde působí poslední roky.

Kniha Jak shodit kila a oslabit korunu nabízí mimo jiné guvernérův pohled na tři české prezidenty, většinu polistopadových premiérů či hvězdy světového i domácího bankovního nebe. Vedle toho Miroslav Singer píše otevřeně o svém soukromí: o oblíbené hudbě, vztahu k vínu nebo o tom, jak se pere s nadváhou. Ve zvláštní kapitole vysvětluje, proč centrální banka pod jeho vedením přistoupila k oslabení národní měny.

Rezervujte si místo na webových stránkách www.knihcentrum-ostrava.cz/rezervace
Upozornění – 15 minut před začátkem akce rezervace propadají, dostavte se prosím včas!

Po celý měsíc září bude v Domě knihy KNIHCENTRUM.cz probíhat akce Čím VÍCE knih nakoupíš, tím větší SLEVU máš. Akce platí do 30. 9. 2017.

Informace o akcích  v DOMĚ KNIHY naleznete také v mobilní aplikaci Moje Ostrava, kterou lze zdarma stáhnout pro Android i iOS

Akce v rámci projektu Dům knihy Živě!!! spolufinancuje statutární město Ostrava

 

Přidat komentář