Nejnovější články
Nejoblíbenější

27.9. v 17:00 - 18:00 h. Paolo Gatto, Veronika Holbová a Igor Františák – Beseda v rámci Svatováclavského hudebního festivalu.

Závěrečné ohlédnutí za Svatováclavským hudebním festivalem

Středa 27. září v 17–18 hodin – Paolo Gatto, Veronika Holbová a Igor Františák – Beseda v rámci Svatováclavského hudebního festivalu – DŮM KNIHY Knihcentrum.cz

Beseda s dirigentem Paolem Gattem a sopranistkou Veronikou Holbovou o přípravě a realizaci koncertu Ostrava Youth Orchestra, který zazní v rámci 14. ročníku festivalu dne 26. 9. v 18 hodin v Ostravě-Mariánských horách v kostele Panny Marie Královny. Konání celého festivalu pak zhodnotí jeho ředitel Igor Františák.


Paolo Gatto se narodil v italském Bergamu, po studiích hry na klavír a kompozice získal velkou praxi jako maestro sostituto a asistent dirigenta v nejvýznamnějších operních domech Itálie, kde spolupracoval s nejlepšími pěvci. Dále pak absolvoval sérii mezinárodních dirigentských mistrovských kurzů. Po dalších studiích dirigování na Vídeňské hudební akademii u Karla Österreichera začal vlastní profesionální dráhu dirigenta. V letech 1993–1998 byl šéfdirigentem opery divadla C. Coccia v Novaře a šéfdirigentem stejnojmenného orchestru, se kterým nastudoval celou řadu titulů operního a symfonického repertoáru. Mezi velké úspěchy zajisté patří provedení Verdiho Requiem a Beethovenovy 9. symfonie ve slavné Sala Verdi v Miláně. Od roku 1993 se jeho aktivity rozšířily také o bohatou spolupráci s českými orchestry a především českými operními domy. Je zakladatelem mezinárodního komorního festivalu Notes d’Argonne a již 15 let uměleckým ředitelem mezinárodního hudebního festivalu Les Rencontres de Louvergny ve Francii.

Veronika Holbová studovala klasický operní zpěv u sopranistky MgA. Evy Dřízgové-Jirušové na Janáčkově konzervatoři a Gymnáziu v Ostravě, poté na Fakultě umění Ostravské univerzity v Ostravě, kde dále pokračuje ve studiu. V roce 2012 získala 2. místo na Mezinárodní pěvecké soutěži Imricha Godina IUVENTUS CANTI a na podzim roku 2012 získala 3. místo na soutěži Concorso internazionale „Musica sacra“ v Římě. V roce 2013 se stali s ansámblem absolutními vítězi v instrumentálně-vokální kategorii pěvecké soutěže Stonavská Barborka. V roce 2015 vyhrála první místo v kategorii OPERA ŽENY na Mezinárodní pěvecké soutěži Antonína Dvořáka v Karlových Varech.

Igor Františák vystudoval na ostravské konzervatoři hru na klarinet, a to ve třídě doc. Valtra Vítka, u něhož pokračoval na umělecko-pedagogické katedře Ostravské univerzity. V roce 2001 získal vládní stipendium na Norwegian Academy of Music, kde pracoval pod vedením prof. Hanse Christiana Braeina. Své hudební vzdělání si obohatil na mezinárodních interpretačních kurzech a seminářích pod vedením významných pedagogů. Jako sólista vystupoval s Janáčkovou filharmonií, Slovenským komorním orchestrem Bohdana Warchala, Kurpfälzisches Kammerorchester Mannheim, Czech Virtuosi ad. Igor Františák je také oficiálním hráčem Buffet Crampon a americké firmy D’Addario Woodwinds, na jejíž plátky „Reserve Classic“ hraje.

 

Rezervujte si místo na webových stránkách www.knihcentrum-ostrava.cz/rezervace
Upozornění – 15 minut před začátkem akce rezervace propadají, dostavte se prosím včas!

Po celý měsíc září bude v Domě knihy KNIHCENTRUM.cz probíhat akce Čím VÍCE knih nakoupíš, tím větší SLEVU máš. Akce platí do 30. 9. 2017.

Informace o akcích  v DOMĚ KNIHY naleznete také v mobilní aplikaci Moje Ostrava, kterou lze zdarma stáhnout pro Android i iOS

Akce v rámci projektu Dům knihy Živě!!! spolufinancuje statutární město Ostrava

Přidat komentář