Ekonomie dobra a zla

Brožovaná bez přebalu lesklá
EAN:9788087506103
Značka: 65. POLE

Zboží je k dispozici na některé z našich prodejen. Zboží můžete objednat na e-shopu příslušné prodejny.

Dostupnost: Skladem na jiné prodejně
zobrazit dostupný počet ks
398 Kč
Anotace

Druhé a rozšířené vydání jedné z vůbec nejúspěšnějších knih českého autora. Debut Tomáše Sedláčka, lektora Karlovy univerzity, publicisty, někdejšího poradce ex-prezidenta Václava Havla, nyní ekonoma ČSOB a člena vládní rady NERV, byl vydán prestižním nakladatelstvím Oxford University Press a přeložen do dalších 13 jazyků.

Toto dílo dobře ilustruje, proč je Sedláček (*1977) jedním z nejznámějších a nejcitovanějších ekonomů současnosti. Stejně jako ve svých novinových článcích i televizních vystoupeních, i zde dokázal poutavě, čtivě a přitom navýsost erudovaně podat téma, které zaujalo široké publikum.
Kniha ukazuje, jak barvitě dokázali naši předkové přemýšlet o majetku, vlastním užitku, společenském blahu a všem ostatním, co s ekonomií souvisí. Autor v první části bere čtenáře na dobrodružnou pouť k počátkům civilizace a na příkladech starých Sumerů, Židů či antických myslitelů dokládá, jak inspirativní je sledovat proměny lidského tázání očima ekonoma.

V Sedláčkově podání je ekonomie krásná věda, jejíž kořeny jdou mnohem hlouběji, než si moderní či postmoderní člověk dokáže představit. Autor pod heslem "vše se hodí" podniká zajímavé výlety do hájemství fi losofie, etiky, politologie a religionistiky a ukazuje, kolik čerstvých a překvapivě relevantních myšlenek lze v dědictví starých civilizací najít. Díky vytříbené argumentaci, živému jazyku a schopnosti vybrat poutavý detail, Sedláček přesvědčivě vykračuje proti proudu a kacířsky nabourává stereotypy, s nimiž pracují jak ekonomové, tak běžní lidé v každodenním životě.

Poté, co autor představí pestrou škálu pramenů od Eposu o Gilgamešovi přes Bibli až po moderní ekonomy, přichází v druhé části s kritickou reflexí dnešní doby. Kniha vrcholí provokativní pasáží na téma, proč je věda (nejen ekonomická) nevědecká a nespolehlivá, a končí analýzou fi nanční krize jako příležitosti pro to, aby člověk znovuobjevil sám sebe i svůj vztah k věcem hmotným i duchovním.

Informace o sortimentu
Druh sortimentu Kniha
Autor Tomáš Sedláček
Značka 65. POLE
V prodeji od 04.09.2012
Rok vydání 2014
Pořadí vydání 2. vydání
Rozměry 15,5 x 24,0 x 2,5 cm
Hmotnost 0,65 kg
Vazba Brožovaná bez přebalu lesklá
Počet stran 376
Poslední dotisk 05/2017
ISBN 978-80-87506-10-3
EAN 9788087506103
Interní kód 0131343
Produktový manažer Jana Hulová (jana.hulova@knihcentrum.cz)
Zákazníci, kteří koupili toto zboží, zakoupili také