RSS

KNIHCENTRUM.CZ - aktuálně

Křest a autogramiáda ke knize Blanický rytíř, jejímiž kmotry budou profesor Rajko Doleček a herec Jan Fišar. Doktor Jan Cimický je přední český psychiatr, básník, prozaik a překladatel. Ve svých příbězích vychází především z lékařské praxe, takže není divu, že i hrdina jeho nejnovější knihy je klinický psycholog, který se snaží porozumět světu a jeho vlastní život se přitom dramaticky mění. Sdílejte tuto slavnostní chvíli křtu s námi!
detaily
Nahlédněte do života Miroslava „Mekyho“ Žbirky a seznamte se tak s jedním z nejúžasnějších příběhů československé populární hudby. Příběh Mira Žbirky působí neuvěřitelně, ale přitom je civilní, přirozený a tak nějak neobyčejně obyčejný. Spousta věcí se v něm stala mimochodem, skoro všechny bez velkých dramat, tak nějak elegantně. Ale k většině z nich hrála skvělá hudba, která v sobě měla určitou blízkost i sympatickou schopnost překvapit a nedržet se vyšlapaných stop.
detaily
Petr Hájek je spisovatel a publicista, bývalý vicekancléř prezidenta Klause, po odchodu z Hradu založil a čtvrtým rokem rediguje webový časopis Protiproud. Čtenáři oblíbený a politickým i mediálním establishmentem nenáviděný. Vraťte se s tímto autorem k nejvýznamnějším událostem loňského roku a podívejte se ně jeho optikou.
detaily
Náš přední český sexuolog poradí, jak se postavit k otázce nevěry v partnerství. Kde je to jen trochu možné, tíhnou muži k polygamii. Pokud není možná, řeší to nevěrou. Jde o biologickou skutečnost, jak říká Radim Uzel. Problém je však ještě o něco složitější a on o něm dokáže vyprávět poučně, lehce a s odpouštějícím nadhledem. Nevěra má přece alespoň tolik podob jako láska.
detaily
Zuzana Pospíšilová je dětská psycholožka a známá autorka dětských knih, kterých napsala desítky. Nyní se tato rodačka z Karviné však rozhodla zabrousit do literatury pro dospělé, a to s tak ožehavým tématem, jako je stalking. Co ji k tomu vedlo? To a ještě mnohem více se dozvíte na křtu její nové knihy Podivná hra. Kmotrem bude herec Vladimír Polák.
detaily
Beseda a autogramiáda zkušeného botanika, popularizátora vědy a spisovatele. Pokud vás putování po vlasti baví, zajímává vás kolik místních názvů je odvozeno od jmen zvířat a proč, nebo v kolika názvech se skrývá nějaká číslovka, je tato beseda určena přesně pro vás. Najděte krajinu svého vlastního srdce! Václav Větvička dokáže svým vyprávěním zaujmout a nadchnout, ba přímo otevřít oči pro vše zdánlivě obyčejné kolem nás.
detaily
Autoři na besedě odpoví na základní otázku, kde se vzalo jejich odhodlání, čím byli motivováni a proč jejich touha po širém světě dokázala překonat všechny překážky. Vyslechněte si mimořádné příběhy těchto dobrodruhů a dokumentaristů, kteří pomáhají otevírat našemu národu okno do světa.
detaily
Vytvořte si s dětmi krásné velikonoční ozdoby. K jaru a velikonočním svátkům patří také vlastnoručně vyrobený košíček. Stačí vzít do ruky nůžky, lepidlo, barevné papíry a pustit se do toho s námi! Pravidelné tvoření každou druhou sobotu v měsíci.
detaily
Nenechte si ujít besedu se světově proslulým kytaristou Štěpánem Rakem a vynikajícím recitátorem Alfredem Strejčkem v Domě knihy Knihcentrum.cz 7. 4. v 15 hodin. Dozvíte se zajímavosti o společné tvorbě obou umělců včetně aktuálně připravovaných velikonočních koncertů, které se v dubnu uskuteční v rámci cyklu Čtvero ročních období, pořádaného Svatováclavským hudebním festivalem. Na besedě bude rovněž uvedena kniha Dvanáct znamení lásky Štěpána Urbana, k níž Štěpán Rak napsal úvodník.
detaily
Vyrážíte s námi do katalánské metropole? Nebo se jen chcete podělit o zážitky a zkušenosti z našeho společného cestování? Přijďte mezi nás! Naše průvodkyně Dagmar Sedláčková si pro vás připravila praktické rady na cestu, informace ze zákulisí našich zájezdů do Barcelony i další zajímavé tipy.
detaily
Ivana Chřibková pracovala deset let jako redaktorka a později jako editorka pro televizi Nova. Poté se však rozhodla kariéru ukončit a změnit svůj dosavadní život. Přestěhovala se do španělské Andalusie, kde napsala svou první knihu. Dnes žije ve městě Leeds v Anglii. Přijďte se seznámit s touto autorkou osobně a zjistěte, co stojí v pozadí vzniku její nové knihy.
detaily
Beseda s režisérem Radovanem Lipusem, dramaturgyní Lenkou Lagronovou a představiteli hlavních rolí Williama Shakespeara a Violy De Lesseps v podání Víta Rolečka a Izabely Firlové při příležitosti premiéry romantické komedie činohry NDM Zamilovaný Shakespeare.
detaily
Podobně jako každý rok i letos se Dům knihy Knihcentrum zapojí do mezinárodní akce Noc s Andersenem, která má podpořit čtenářství u těch nejmenších. Celý večer bude tentokrát laděn do tematiky oblíbené knižní a filmové série Harryho Pottera. Tuto noc zažijí děti v Domě knihy dobrodružství plné čar a kouzel, hromadu legrace a zábavy. Zasmějí se např. s klaunem Hopsalínem, těšit se mohou na úkoly pro bystré hlavičky, povídání a mnoho dalšího. Ti odvážní mohou v Domě knihy přespat.
detaily
5.KNIHA ZDARMA V KNIHKUPECTVÍ KNIHCENTRUM.cz Ostrava. Chceš slevu 30, 50 nebo 70%? Či rovnou knihu zdarma? Čím více knih nakoupíš, tím větší slevu máš. KNIHCENTRUM.CZ – nejlepší místo pro nákup knih.
detaily
Neváhejte využít speciální akce v prodejnách KNIHCENTRUM.CZ. Během celého března si můžete ke svému nákupu odnést další knihu navíc.
detaily
Janina Černá vám prozradí, že i život bez cukru může být dlouhodobě udržitelný, a to bez jakéhokoli pocitu omezování. Nejde přitom o dietu, ale životní styl, ke kterému ji přivedla porucha příjmu potravy v dospívání. O škodlivosti cukru, tedy hlavně fruktózy, se pak začala zajímat více. Nové informace od té doby zveřejňuje na svém blogu Cukrfree. Přesvědčte se, že i život bez cukru, může být opravdu sladký!
detaily
Petr Kazík je viceprezidentem pro kvalitu Asociace institucí vzdělávání dospělých ČR. Jak říká, práce učitele je nádherná, protože lidský potenciál je nekonečný, ale ne všichni jej umí využít. Na křtu své nové knihy prozradí, jak přitáhnout zájem posluchačů, jak efektivně tvořit rozvojové aktivity, a mnoho dalšího.
detaily
Sbíráme víčka s E-vičkou na podporu Moravskoslezského spolku na ochranu zvířat Připojte se k naší akci. Jako Dům knihy KNIHCENTRUM.cz jsme spustili charitativní akci, díky které budeme dlouhodobě podporovat Moravskoslezský spolek na ochranu zvířat.
detaily
Karol Sidon je spisovatel, dramatik, bývalý chartista a disident. Židovskou víru přijal v dospělosti, rabínská studia pak dokončil v Izraeli. Autorova fantazie vás zaplete do smyček času a vrstev historie. Hlavní hrdinové se směsí lidských vlastností vás ale ubezpečí, že nikdo není jen dobrý či zlý a že lidské úmysly se mnohdy nekryjí s výsledky.
detaily
Politolog, filozof, nakladatel. Alexander Tomský pracoval po studiu ekonomie a filosofie v Anglii v ústavu Keston College, kde se zabýval výzkumem církve a státu, státního ateismu a náboženské opozice ve střední Evropě. Prozkoumejte s ním kořeny evropské civilizace v souvislosti s náboženstvím.
detaily
Oddělení