RSS

KNIHCENTRUM.CZ - aktuálně

Tradiční besedy s piloty, které jsou součástí doprovodného programu XVII. ročníku Dnů NATO v Ostravě.
detaily
Beseda s barytonistou Tomášem Králem, který přiváží na Svatováclavský festival výjimečný projekt Nebeská růže. Tématem besedy bude hudební směrování a další umělecké plány tohoto talentovaného mladého umělce.
detaily
Křest a autogramiáda. Lydie Romanská, rodačka z Polanky nad Odrou, začala své básně veřejně publikovat už na střední škole. Knižně debutovala v 70. letech, kdy se lyrickoepickou skladbou Poema Ostrava pokusila vyjít vstříc dobovým požadavkům a na „širokém plátně“ zachytila atmosféru a historii průmyslového Ostravska. Těžiště její tvorby však leží především v oblasti intimní lyriky, vyjadřující pocity sounáležitosti člověka s přírodou.
detaily
Beseda s přední českou sopranistkou Kateřinou Kněžíkovou, rodačkou z Bohumína, která je jednou z hlavních hvězd 14. ročníku Svatováclavského hudebního festivalu. Její překrásný soprán zazní na zahajovacím koncertu 4. září v 19 hodin v Ostravě v katedrále Božského Spasitele a její příběh i umělecké plány budou pro fanoušky poutavým tématem besedy.
detaily
DĚCKA!!! CENOVÁ PECKA!!! SLEVA 30 % na knihy, hračky a zboží všecka!!! Do soboty 1. července v DOMĚ KNIHY KNIHCENTRUM v Ostravě.
detaily
5.KNIHA ZDARMA V DOMĚ KNIHY KNIHCENTRUM.cz Ostrava. Chceš slevu 30, 50 nebo 70%? Či rovnou knihu zdarma? Čím více knih nakoupíš, tím větší slevu máš. KNIHCENTRUM.CZ – nejlepší místo pro nákup knih.
detaily
Vernisáž absolventů kurzu Kreativní fotografie pořádaným pod taktovkou Lubomíra Fridricha z Mojefotoškola.cz. Těšit se můžete na fotky těch nejkouzelnějších momentů. Vždy v nevšedním hávu.
detaily
Pro naše milé zákazníky a sběratele máme v DOMĚ KNIHY přichystány knihy, které se nám podařilo nechat podepsat samotným autorem. Nabídka je živá, tituly přibývají a ubývají. V případě, že chcete zaslat v objednávce právě titul s podpisem autora, uveďte prosím tento požadavek do poznámky objednávky a odešlete.
detaily
Sbíráme víčka s E-vičkou na podporu Moravskoslezského spolku na ochranu zvířat Připojte se k naší akci. Jako Dům knihy KNIHCENTRUM.cz jsme spustili charitativní akci, díky které budeme dlouhodobě podporovat Moravskoslezský spolek na ochranu zvířat.
detaily
Pavel Bareš je ve dne studentem Karlovy univerzity, v noci frontmanem rockové kapely J!Scream, zapáleným hráčem videoher a čtenářem komiksů, cestovatelem, jachtařem, oddaným hnědokabátníkem a zlomyslným Pánem jeskyní. Zpívá, protože některých slov je škoda bez melodie, a píše, protože i kdyby snad někdy chtěl přestat, stejně by nemohl. Nyní tak přichází s knihou Projekt Kronos, která je jeho literárním debutem.
detaily
Jan Štainbruch vystudoval práva v Praze a v Mnichově a od roku 2004 má vlastní advokátní praxi. Jeho vášní je cestování a létání. Místopisné znalosti tak mimo jiné využil i v příběhu Čest a sláva námořníků, který napsal původně jako dárek pro otce k jeho osmdesátým narozeninám. Zúročil v něm vzpomínky na svého dědečka – námořníka a korzára. Přijďte se o autorovi a jeho příběhu dozvědět více!
detaily
Sára Saudková je maminkou čtyř dětí, která namísto vařečky a žehličky drží v ruce fotoaparát. Objektivem nasává do negativů všechno, na čem jí záleží a co spolehlivě pomine: lásku, radost, smutek i touhu, vůni dětí, samotu i čekání. Tomuto koníčku se věnuje už od roku 1999. Nejrůznější příběhy však nezachycuje pouze fotografiemi ale i na stránkách svých knih.
detaily
Lidé dřív často chodívali na fotbal, jen aby viděli Láďu Vízka a jeho někdy až pohádkovou hru v útoku. Nastupoval za kdysi mistrovskou Duklu, za reprezentaci, za olympijský výběr. Má bronz z mistrovství Evropy a zlato z olympiády. Pokud by na prahu osmdesátých let vládly dnešní poměry, přestoupil by do některého ze slavných evropských klubů a byl by možná světovou celebritou. Dnes má na kraji Prahy hospodu zvanou Kozlovna a lidi ho berou jako fotbalového baviče. Sport komentuje v Deníku a nyní napsal i knihu.
detaily
Vyrážíte s námi do Nice, Cannes, Monaka či jiných míst Azurového pobřeží? Nebo se jen chcete podělit o zkušenosti z našeho společného cestování? Přijďte mezi nás! Naše průvodkyně Veronika Uhrová si pro vás připravila praktické rady na cestu, informace ze zákulisí našich zájezdů do Francie i další zajímavé tipy.
detaily
Andor Šándor je bývalým náčelníkem Vojenské zpravodajské služby ČR a uznávaným odborníkem na otázky bezpečnosti, hrozby terorismu a krizový management. V současné době působí jako soukromý poradce v této oblasti. Na besedě ke své nové knize poradí základní pravidla, která zvyšují šanci na přežití nejen v případě teroristického útoku.
detaily
Iva Málková se již 30 let věnuje problematice obezity. V roce 1990 založila společnost STOB (STop OBezitě), která sdružuje na pět set psychologů, lékařů, nutričních terapeutů, cvičitelek a dalších odborníků, jejichž cílem je pomáhat všem, kteří chtějí hubnout s rozumem. Vytvořila metodiku zdravého hubnutí, která je základem nejen veškerých nástrojů a materiálů vydaných STOBem, ale i kurzů zdravého hubnutí, které pod záštitou společnosti probíhají.
detaily
V průběhu měsíce června se můžete těšit na besedu a autogramiádu s bývalým prezidentem České republiky Václavem Klausem. Za posledních deset let prezident své přesvědčení, že přes masivní manipulaci a propagandu údajného globálního oteplování není ohroženo klima, ale naše svoboda, nezměnil. Přijďte s ním prodiskutovat toto téma na besedu.
detaily
Afrika je snem mnohých cestovatelů a pediatr Ladislav Hanousek si tento sen splnil. Autor totiž projel za 16 dnů Jihoafrickou republiku cestou, která zahrnula ty nejhezčí národní parky a velká města. Poradí vám také, jak se do této exotické země podívat individuálně a s poměrně malým rozpočtem. Poznáte s ním však i krásy Tanzanie a Keni.
detaily
C.D. Payne je oblíbený humoristický spisovatel, který pochází z amerického Ohia. Absolvoval Harvard Collage a pak se odebral studovat život. Což činil mimo jiné jako sázeč, redaktor, fotograf, reklamní agent, grafik, výrobce nábytku a hraček, projektant a stavitel přinejmenším jednoho domu, svého vlastního. Proslavil se však především jako autor série Mládí v hajzlu. Nyní přichází s další knižní perlou. Přijďte se seznámit s touto legendou osobně!
detaily
Čtyřlístek je jeden z nejznámějších a nejdéle česky vycházejících komiksů. První ilustrace a příběhy vyšly z pera Jaroslava Němečka za pomoci jeho manželky Lucie v roce 1969. Od té doby se stal z tohoto komiksu fenomén a bylo ho vydáno více jak 600 dílů. Přijďte na besedu a třeba i pro rychlou malůvku. Navíc pro děti budou od 15 hodin připraveny deskové hry od společnosti Dinotoys.
detaily
Oddělení