RSS

KNIHCENTRUM.CZ - aktuálně

Letošní Knihománie je pestrá, můžete se těšit na 25 titulů! Vybrat si můžete z různých témat, mezi nimiž nebudou chybět ani ty zaměřené na děti a dospívající. A až budete mít pořízeno pro své potomky, myslete i na sebe. Máte-li rádi napětí, sáhněte po některém z několika thrillerů či detektivek. Na své si naopak přijdou i romantické duše. Pokud chcete potěšit fotbalového nadšence, i takový titul vám můžeme nabídnout. Při výčtu nesmíme opomenout ani oblíbené kuchařky a biografie. Nabídku reprezentují jak čeští autoři, tak zahraniční. Navíc ke každé knize dostanete zdarma 313 švédských křížovek + 55 osmisměrek.
pátek
24
listopad
I letos se na osmi našich prodejnách můžete těšit na Black Friday se skvělou slevou 30 % na veškerý sortiment. Přijďte si v pátek 24. 11. 2017 vybrat knihy, hračky, kalendáře, papírenské a jiné zboží a využijte možnost pořídit vánoční dárky s výrazně nižší cenou. Otevřeno pro vás budeme mít výjimečně od 7 hodin až do nákupu posledního zákazníka.
středa
1
listopad
19:00
Vinařství Ambrož je malé vinařství z obce Lužice u Hodonína. Navazuje na několik generací vinařů. Kromě výroby vína provozuje již deset let vinný sklep v Ostravě-Koblově, který slouží veřejnosti i firmám za účelem pořádání akcí, firemních večírků, svateb a rodinných oslav. Přijměte pozvání na řízenou degustaci deseti přívlastkových vín z ročníků 2015 a 2016. Degustací vás provede Ing. Jiří Ambrož. NA AKCI JE NUTNÁ REZERVACE ZA POPLATEK 100 Kč na osobu.
čtvrtek
2
listopad
18:00
Kateřina Jasinská působí v oblasti telemarketingu - sjednávání schůzek již od roku 2000. Do roku 2012 pracovala jako telefonistka, trenér, vedoucí týmu telefonistek a sama realizovala více než 43.000 telefonátů, a to především do akvizic, tedy novým klientům. V současnosti pracuje jako samostatný lektor a zaměřuje se na školení a tréninky. Nechte si poradit i vy.
pondělí
6
listopad
16:00
Jindřich Buxbaum je známý fotograf. Pochází ze Šternberku z tradiční moravské židovské rodiny. Vyučil se automechanikem a od roku 1994 provozoval autodílnu v Nové Hradečné. Je členem Židovské obce Olomouc a Rady federace židovských obcí v ČR. Fotografuje již 14 let a zaměřuje se především na život židovské komunity.
úterý
7
listopad
15:30
Beseda a autogramiáda scenáristy a dramaturga Petra Jarchovského ke knize Zahradnictví, podle které byla natočena i stejnojmenná filmová trilogie Jana Hřebejka, jež je prequelem oblíbeného filmu Pelíšky. Autora doprovodí na besedu i část hereckého týmu, např. Martin Finger, Jan Kalina a další.
čtvrtek
9
listopad
10:00
Spisovatelka, redaktorka a překladatelka Ivana Peroutková bude předčítat dětem ze své nejnovější knihy Ukradený prsten. Autorka pochází z Karviné, vystudovala Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, obor Divadelní a filmová věda. Po škole publikovala divadelní recenze, krátce pracovala v Československé televizi a pak jako redaktorka nakladatelství Panorama.
sobota
11
listopad
15:00
Oslavte svátek sv. Martina s dětmi letos kreativně. Po slavnostním obědě přijďte do DOMU KNIHY, kde si užijete spoustu zábavy a legrace při vyrábění svatomartinských luceren. Pravidelné tvoření každou druhou sobotu v měsíci.
pondělí
13
listopad
16:00
Alena Vitásková zastávala funkci předsedkyně Energetického regulačního úřadu 6 let, a to až do července 2017, kdy jí vypršel mandát. V pozici šéfky ERU zpochybnila stovky solárních investic, u nichž podle ní existuje podezření, že čerpají neoprávněně vysoké dotace. Už v roce 2013 varovala, že se solární byznys vymkl kontrole. Na besedě představí svou novou knihu, která je humorným příběhem s reálným základem ve světě podnikání a politiky.
úterý
14
listopad
16:00
Autorka debutovala v roce 1988 novelou Mimo mysu, kterou vydala pod svým dívčím jménem Pražáková. V nakladatelství Hejkal pak vydala knížku pro děti Šli myšáci do světa. Od roku 2002 píše romány, v nichž se ženské příběhy často odehrávají v cizích zemích. Napsala také několik knih faktu a přeložila mnoho knih finské literatury, zejména díla Miky Waltariho a Arta Paasilinny. Její knihy byly přeloženy do angličtiny, němčiny, ruštiny, bulharštiny a albánštiny.
středa
15
listopad
16:00
Beseda a autogramiáda spisovatele, televizního novináře, moderátora, pedagoga a především nejznámějšího českého popularizátora společenské etikety. Ladislav Špaček pochází z Ostravy, působil jako učitel na Karlově univerzitě v Praze a později jako novinář ve zpravodajství Československé televize. Od roku 1992 byl mluvčím prezidenta Václava Havla, a to celých jedenáct let. V současnosti působí jako konzultant v oboru komunikace a etikety, pořádá přednášky pro manažery firem a úřadů.
čtvrtek
16
listopad
16:00
Ludmila Vaňková je spisovatelka historických románů, novinářka, překladatelka a redaktorka. Věnovala se také divadlu a divadelní kritice. Její literární dílo zahrnuje nyní již 31 románů, které stále znovu a znovu vycházejí. Stěžejní část tvoří královské románové ságy Přemyslovců a Lucemburků, ve kterých ožilo slavné údobí českých dějin 13.-14. století. Na besedě však tentokrát představí svou vlastní biografii.
pondělí
20
listopad
16:00
Smrti se všeobecně bojíme. Je zajímavé, jak ji vnímají nejrůznější kultury dnes i v minulosti. Svůj vlastní pohled na smrt a své rituály má každá kultura i každý národ a samozřejmě i každý z nás jako jedinec. Publikaci zesnulého spisovatele, novináře a redaktora Miroslava Sígla představí jeho dcera Lenka Střížovská a výtvarnice Lenka Kocierzová.
úterý
21
listopad
18:00
Vyrážíte do francouzské metropole? Nebo se jen chcete podělit o zkušenosti ze společného cestování? Přijďte mezi nás. Průvodkyně Veronika Uhrová si pro vás připravila praktické rady na cestu, informace ze zákulisí našich zájezdů do Paříže i další zajímavé tipy.
středa
22
listopad
16:00
Beseda a autogramiáda novináře, dramatika a spisovatele, který se ve své nové knize rozhodl vyobrazit portrét dvou silných žen. Magdy Vašáryové, která kandidovala také na prezidentku Slovenska, a Ivy Brožové, bývalé soudkyně a předsedkyně Nejvyššího soudu, jež vyhrála spor i s českým prezidentem. Obě dámy budou našimi hosty.
čtvrtek
23
listopad
17:30
Srdečně Vás zveme na první z řady besed „Večery s vědci“ s podnázvem Vyrovnání se s r. 1945, uctění památky padlých ve 2. sv. válce, tábor Hanke. Besedy jsou připravovány ve spolupráci univerzit a statutárního města Ostrava. Úvodní beseda bude na téma historických událostí roku 1945 a internačních táborů v Ostravě. Hosté pohovoří o osudech ostravských Němců, poválečných událostech a důstojné připomínce obětí v Ostravě.
pondělí
27
listopad
16:00
Spisovatelka a dramatička Daniela Fischerová absolvovala studium scenáristiky a dramaturgie na pražské FAMU. Po studiu působila ve Filmovém studiu Barrandov. V letech 1973–74 pracovala jako redaktorka nakladatelství Orbis a poté ve svobodném povolání. Je členkou výboru Českého centra Mezinárodního PEN klubu. Vyučuje obor Tvůrčí psaní na Literární akademii Josefa Škvoreckého, jako pedagožka působila externě na DAMU.
úterý
28
listopad
16:00
POZOR ZMĚNA TERMÍNU KONÁNÍ AKCE: 20.2. 2018 v 16 hod. Beseda a autogramiáda spisovatele, esejisty, novináře, textaře a producenta. Michala Horáčka. Jeho knižní prvotinou byly česky psané dějiny dostihového sportu. Proslavil se také jako zakladatel sázkové společnosti Fortuna, kterou vedl celých 15 let. Z pohledu textaře pro něj bylo zásadní setkání s Petrem Hapkou v roce 1984, které přineslo koncipovaná autorská alba. První z nich, Potměšilý host vytvořený pro Hanu Hegerovou, obdrželo platinovou desku.
středa
29
listopad
16:00
Hosty besedy budou herec Norbert Lichý a literární teoretik Lukáš Průša. Prozaik Aleš Dostál se narodil v Ostravě, vystudoval Lesnickou fakultu Vysoké školy zemědělské v Brně a pracoval u Lesů České republiky. Je členem Obce spisovatelů a spolupracoval s Československou televizí a Filmovým studiem Barrandov. Zážitky z role profesionálního lesníka a myslivce vtělil do povídkových příběhů, které jsou spjaty s konkrétními hrdiny a krajinou.
čtvrtek
30
listopad
16:00
Již šestnáct let učí jako nutriční terapeut své klienty jíst zdravě, vyváženě a hlavně chutně. Klade důraz na kvalitní suroviny a perfektně vyladěnou skladbu stravy. Klienti tento systém stravování milují. Patří mezi ně např. Kamila Špráchalová, Jitka Asterová nebo Veronika Freimanová. Jako majitelka nutriční poradny Diet Plan a online výživové poradny MyDiet.cz má mnoho zkušeností, o které se s vámi ráda podělí.