RSS

KNIHCENTRUM.CZ - aktuálně

Nejnovější články
Nejoblíbenější
čtvrtek
16
listopad
00:00
Fajnová brigáda ve skladu knih -16. listopadu 2017
Můžete si vydělat 90 Kč až 130 Kč za hodinu podle skutečně odvedené práce.
pondělí
4
prosinec
16:00
Beseda a autogramiáda autora kuchařských bestsellerů, zakladatele Pražského kulinářského institutu a oblíbeného popularizátora gastronomie. Autor tentokrát představí svou novou knižní edici Jednoduše & dokonale, přičemž první kuchařka v pořadí je zaměřena na přípravu kuřete.
úterý
5
prosinec
16:00
Setkání s režisérem Michałem Znanieckým, dirigentem Zdeňkem Klaudou, představiteli hlavních rolí barytonistou Jiřím Hájkem (Agamemnon), sopranistkou Michaelou Popik Kuštekovou (Iphigenia) a dramaturgyní opery NDM Evou Mikuláškovou u příležitosti uvedení opery Christopha Willibalda Glucka Ifigenie v Aulidě.
středa
6
prosinec
16:00
Setkání s autorem libreta a režisérem Šimonem Cabanem, autorem hudby Borisem Urbánkem, s alternujícími představiteli titulních rolí Radkem Melšou a Adamem Živnůstkou, Patricií Janečkovou a Martinou Šnytovou a dramaturgem souboru opereta/muzikál NDM a spoluautorem libreta Patrickem Fridrichovským u příležitosti světové premiéry divadelní podoby výpravného romantického muzikálu na motivy hry Williama Shakespeara.
čtvrtek
7
prosinec
16:00
Básník, spisovatel, dramatik, autor četných knih pro děti Jiří Žáček dokázal ve své tvorbě zkřížit lyriku a humor a díky tomu patří k nejčtenějším českým autorům. Proslavil se svými knihami pro děti a je nejuznávanější a nejznámější současný český básník. Získal řadu nakladatelských cen, mezi nimi tři Zlaté stuhy za nejlepší dětskou knížku.
pátek
8
prosinec
16:00
František Kotleta je pseudonym českého spisovatele, který drží svou identitu v tajnosti. Patří mezi nejčtenější autory české akční sci-fi a fantasy literatury. První román vydal v roce 2010. Šlo o knihu Hustej nářez z oblíbené série Bratrstvo krve. Na besedě v DOMĚ KNIHY představí svou nejnovější knihu s názvem Rázová vlna, která je dokončením akčních postapokalyptických bestsellerů Spad a Poločas rozpadu.
pondělí
11
prosinec
16:00
Jan Budař, herec, režisér, hudebník a scenárista, představí svou knihu a audioknihu Princ Mamánek. Pohádku převedl i na filmová plátna, přičemž ztvárnil hlavního hrdinu. Jako herce ho znají diváci např. ze snímků Nuda v Brně, Vratné láhve, Horem pádem, Mistři a další. Jeho filmové účinkování již bylo oceněno čtyřmi Českými lvy.
úterý
12
prosinec
16:00
Miroslav Macek je stomatolog, publicista, překladatel, politik a spoluzakladatel Občanské demokratické strany. Dnes je hlavně zahradníkem na plný úvazek, sbírá vše, čeho jsou více než tři kusy, miluje les, běh luhy a háji, dobré jídlo a víno, poezii a černé kočky. Vraťte se s tímto autorem k nevypočitatelnému Saturninovi a dalším oblíbeným hrdinům.