RSS

KNIHCENTRUM.CZ - aktuálně

2. ledna 1961 se z rozhlasových přijímačů ozvalo hlasem Vlastimila Brodského: „Dovolíte, jsem Hajaja. Dříve domácí skřítek v domě U Tří zvonů. Můj čas je podvečer…“ Těmto slovům předcházel rok intenzívní práce, než se z nápadu vyklubal legendární cyklus pohádek pro malé děti. Během více než půl století byly v tomto pořadu odvysílány tisíce příběhů mnoha autorů v podání stovek herců. Jedním z nich je rozhlasová reportérka Michaela Vetešková, která pro Hajaju napsala sérii pohádek o Picimínkovi a Vlakáčkovi. K blížícím se pětapadesátinám Hajaji je knižně vydává Radioservis, s ilustracemi Lucie Seifertové. Beseda a autogramiáda autorky a ilustrátorky proběhne v úterý 26. ledna v Domě knihy Knihcentrum.
detaily
Česká Barbara Erskinová vypráví svůj první příběh. Osud, kletbu, staletou nenávist...to všechno může zlomit láska. Beseda a autogramiáda spisovatelky Martiny Wolfové (vlastním jménem Martiny Szerudové) se uskuteční v Domě knihy Knihcentrum ve čtvrtek 21. ledna.
detaily
Jeden z nejlepších moderních spisovatelů současnosti, světově uznávaný malíř a vynikající pedagog Karel Cubeca (vlastním jménem Karel Kostka) představí v Domě knihy Knihcentrum svou novinku Kawa 9 a knihu Kdo jsme? Obě knihy vyšly letos na podzim v nakladatelství Alpress.
detaily
Beseda a autogramiáda spisovatelky a básnířky Sylvy Lauerové proběhne v Domě Knihy v úterý 19. ledna. Po besedě s autorkou následuje autogramiáda. SEXY strategie s nadsázkou a humorem odkrývá i ta nejtajnější zákoutí ženského světa. Seznamuje s názory a přáními současné moderní ženy, představuje pilíře novodobých namlouvacích taktik a doporučuje hned celou řádku rafinovaných triků, které vedou k srdci „toho pravého“, nebo pomohou pečovat o kvalitní dlouhodobý vztah.
detaily
Ve vydavatelství Mladá fronta v Edici časopisu Dieta vychází nejnovější kniha receptů uznávané autorské dvojice Petra Lamschová a Petr Havlíček. Nejnovější kniha s názvem Jde to i bez pšenice otevírá novou řadu knih. Opět půjde o zdravé jídlo a spoustu zodpovězených otázek, tipů a rad, ale také tabu. První díl se bude točit okolo pšenice.
detaily
Chcete se dozvědět, jak vypadá patologický obrázek masového vraha? Nenechte si ujít besedu Andreje Drbohlava, který jako psychopatolog studuje temné hranice lidské duše a jako výtvarník z nich naopak čerpá. Kniha Psychologie masových vrahů je o malých vzdorovitých, pokřivených a případně rozmanitě zneužívaných dětech, které skrze paranoidní a nenávistný vztah k lidem vyrostly ve skutečná monstra.
detaily
Pravidelné tvoření s edicí TOPP probíhá každou druhou sobotu v měsíci. Přijďte si vytvořit technikou origami hezké výrobky a vyzdobte si s nimi domov. Fascinace technikou origami je nekonečná. V naší knize najdete mnoho tradičních i nových modelů – tučňáky, želvy, dinosaury a mnoho dalších. Můžete je použít k různým účelům – jako obrazy na stěny, dovednostní hry. Skládání technikou origami vám usnadní přehledně zpracované postupy krok za krokem, fotografie a nákresy.
detaily
KNIŽNÍ MENU V DOMĚ KNIHY KNIHCENTRUM.cz Ostrava! Chceš slevu 30, 50 nebo 70%? Či rovnou knihu zdarma? Čím více knih nakoupíš, tím větší slevu máš. KNIHCENTRUM.CZ – nejlepší místo pro nákup knih.
detaily
Přijďte nám pomoci do skladu expedovat vánoční objednávky, na které čekají tisíce dětí po celé České republice!
detaily
Ve třetím díle lifestylového bestselleru Vaříme podle Herbáře vám Kateřina Winterová a Linda Rybová představí kulinářské hity z další série televizního pořadu Herbář. Osobně se s nimi můžete setkat v Domě knihy Knihcentrum. Beseda a autogramiáda autorek se uskuteční v pondělí 14. prosince v 17.00. Inspiraci k přípravě kosmetiky a skvělých jídel z bylin, zeleniny a masa autorky posbíraly při svých toulkách přírodou ve všech ročních obdobích, ve starých kuchařkách, lidové tradici i v po staletí opečovávaných herbářích.
detaily
Dominik Landsman je stále na mateřské dovolené a vyšla mu nová kniha Deníček moderního fotra 2 aneb Pánbůh mi to oplatil na dětech. Jaké peripetie ho potkaly v průběhu péče o syna Čeňka? Beseda a autogramiáda autora proběhne v pátek 11. prosince. Pokračování nyní už kultovního Deníčku moderního fotra, v němž otec na mateřské dovolené odhaluje strasti rodičovství, o kterých se obvykle nahlas nemluví. Nemilosrdný a až brutálně upřímný humor je vlastní i druhému dílu, v němž se z miminka Čeňka stává velice neposedné dítě.
detaily
Aňa Geislerová navštíví ve čtvrtek 10. prosince Dům knihy Knihcentrum. Kniha nazvaná P.S. je plná témat ze života a autentických událostí. Jak sama řekla: „Je to takový veřejný deník. Nejsou tam konkrétní prožitky, data a jména. Ale zkrátka kdo mě zná, ví, že jsou to hodně otevřené a upřímné věci. Já to neumím moc filtrovat.“ Deníkové zápisky nesoucí název P.S. populární herečky Ani Geislerové zachycují všední život i záblesky střeženého soukromí. V pěti podivuhodných letech, jejichž datace není úplně jistá, se mísí humor s melancholií, zamilování s rozchody a naprostá upřímnost s potřebou nic nevyzradit.
detaily
„Maraton“ je největší mezinárodní akce na podporu nespravedlivě vězněných, pronásledovaných nebo utlačovaných lidí. Cílem je společně ručně napsat a poslat co nejvíc dopisů s výzvami vládám či úřadům příslušných zemí a upozornit tak na porušování práv konkrétních lidí. Přímo obětem bezpráví je možné psát dopisy solidarity a vyjádřit jim tak podporu. Říkáte si, zda má podobná akce smysl? Určitě ano. Amnesty International funguje tak, že za jednotlivé případy apeluje ve většině zemí světa. Právě za tyto případy nyní probíhají podobné akce po celém světě a jen minulý rok se takových dopisů napsaly více než dva miliony.
detaily
Beseda a autogramiáda spisovatelky, advokátky a bývalé ministryně spravedlnosti Daniely Kovářové se uskuteční u příležitosti vydání nové knihy Mrtvá z golfového hřiště. Majitelka fitness centra Mona Monhartová je jednoho dusného letního odpoledne při hře na golfovém hřišti nalezena mrtvá. Proč a jak vlastně mistryně golfového klubu zemřela? Kdo měl motiv a příležitost, aby ji na dohled ostatních hráčů zabil? Šlo o dokonale promyšlený čin, anebo vrah jen využil příležitosti?
detaily
Příznivci spisovatelky Evy Tvrdé, kteří netrpělivě očekávají pokračování knihy Dědictví, se dočkají v prosinci. Setkejte se osobně se spisovatelkou v Domě knihy Knihcentrum v úterý 8. prosince. Po besedě následuje autogramiáda.
detaily
Nenechte si ujít besedu a autogramiádu Sáry Saudkové v pondělí 7. prosince. Známá fotografka představí svou knihu Ta zrzavá. Kniha Ta zrzavá je až brutálně upřímná a sarkastická zpověď od raného dětství po dospělou současnost. Autorka ji popisuje z pohledu malého dítěte, dospívající vzdorovité holky, zamilované ženské, která vstupuje do světa mužů a nestačí se divit.Osudové setkání s Mužem, který ovlivnil její život a kterému ovlivnila život ona. Mateřství bez obvyklých sladkých přívlastků. A blížící se tragédie, ke které se nevratně schyluje. Anebo ne?
detaily
ZTRATIL SE MIKULÁŠ, přijďte jej hledat do DOMU KNIHY. V rámci akce vás čeká bohatý program. Vánoční tvoření s edicí TOPP, hledání Mikuláše, čerta a anděla, nadílka za odměnu. Pro děti bude drobné občerstvení zajištěno. Rezervace přijímáme na rezervace.ostrava@knihcentrum.cz do 30. 11. 2015 .
detaily
Robert Vano představí novou knihu Fotka nemusí být ostrá. Beseda a autogramiáda světoznámého fotografa o jeho životě a cestě k dráze fotografa proběhne v pátek 4. prosince. Jak se Robert Vano stal slavným fotografem? Nejen to se dozvíte ve dvaceti dvou kapitolách. Poutavé vyprávění, doplněné dosud nepublikovanými fotografiemi, dává čtenářům možnost nahlédnout do života této charismatické osobnosti, připomene časy autorova dětství i nelehkých začátků v emigraci v USA, kde začínal jako asistent legendárního mistra oboru Horsta P. Horsta.
detaily
Beseda a autogramiáda lékaře a odborníka na přírodní léčbu civilizačních nemocí Davida Freje se koná u příležitosti vydání nové knihy Šťávy a míchané nápoje z přírody. MUDr. David Frej ji napsal spolu s Radmilou Zrůstkovou a obsahově se zaměřuje na šťávy a smoothies. Najdete v ní plno praktických tipů a originálních receptů na přípravu zdravých a chutných nápojů.
detaily
Nenechte si ujít křest knihy, besedu a autogramiádu autora pohádkové knížky Strážkyně pokladu Jaromíra Šlosara a ilustrátorky Radmily Holubcové. Kouzelná knížka, s podtitulem magické rozprávky ze Zadních hor, představuje dvanáct pohádkových příběhů pro rodiče s dětmi. Autor prochodil své milované Zadní hory v Beskydech a posbíral tucet rozprávek s nádechem tajemna. Pohádková knížka nazvaná Strážkyně pokladu, s podtitulem magické rozprávky ze Zadních hor, představuje dvanáct příběhů, které vycházejí z autorových sběrů lidové slovesnosti v tzv. Zadních horách Beskyd.
detaily
Oddělení