RSS

KNIHCENTRUM.CZ - aktuálně

Pavel Bareš je ve dne studentem Karlovy univerzity, v noci frontmanem rockové kapely J!Scream, zapáleným hráčem videoher a čtenářem komiksů, cestovatelem, jachtařem, oddaným hnědokabátníkem a zlomyslným Pánem jeskyní. Zpívá, protože některých slov je škoda bez melodie, a píše, protože i kdyby snad někdy chtěl přestat, stejně by nemohl. Nyní tak přichází s knihou Projekt Kronos, která je jeho literárním debutem.
detaily
Jan Štainbruch vystudoval práva v Praze a v Mnichově a od roku 2004 má vlastní advokátní praxi. Jeho vášní je cestování a létání. Místopisné znalosti tak mimo jiné využil i v příběhu Čest a sláva námořníků, který napsal původně jako dárek pro otce k jeho osmdesátým narozeninám. Zúročil v něm vzpomínky na svého dědečka – námořníka a korzára. Přijďte se o autorovi a jeho příběhu dozvědět více!
detaily
Sára Saudková je maminkou čtyř dětí, která namísto vařečky a žehličky drží v ruce fotoaparát. Objektivem nasává do negativů všechno, na čem jí záleží a co spolehlivě pomine: lásku, radost, smutek i touhu, vůni dětí, samotu i čekání. Tomuto koníčku se věnuje už od roku 1999. Nejrůznější příběhy však nezachycuje pouze fotografiemi ale i na stránkách svých knih.
detaily
Lidé dřív často chodívali na fotbal, jen aby viděli Láďu Vízka a jeho někdy až pohádkovou hru v útoku. Nastupoval za kdysi mistrovskou Duklu, za reprezentaci, za olympijský výběr. Má bronz z mistrovství Evropy a zlato z olympiády. Pokud by na prahu osmdesátých let vládly dnešní poměry, přestoupil by do některého ze slavných evropských klubů a byl by možná světovou celebritou. Dnes má na kraji Prahy hospodu zvanou Kozlovna a lidi ho berou jako fotbalového baviče. Sport komentuje v Deníku a nyní napsal i knihu.
detaily
Vyrážíte s námi do Nice, Cannes, Monaka či jiných míst Azurového pobřeží? Nebo se jen chcete podělit o zkušenosti z našeho společného cestování? Přijďte mezi nás! Naše průvodkyně Veronika Uhrová si pro vás připravila praktické rady na cestu, informace ze zákulisí našich zájezdů do Francie i další zajímavé tipy.
detaily
Andor Šándor je bývalým náčelníkem Vojenské zpravodajské služby ČR a uznávaným odborníkem na otázky bezpečnosti, hrozby terorismu a krizový management. V současné době působí jako soukromý poradce v této oblasti. Na besedě ke své nové knize poradí základní pravidla, která zvyšují šanci na přežití nejen v případě teroristického útoku.
detaily
Iva Málková se již 30 let věnuje problematice obezity. V roce 1990 založila společnost STOB (STop OBezitě), která sdružuje na pět set psychologů, lékařů, nutričních terapeutů, cvičitelek a dalších odborníků, jejichž cílem je pomáhat všem, kteří chtějí hubnout s rozumem. Vytvořila metodiku zdravého hubnutí, která je základem nejen veškerých nástrojů a materiálů vydaných STOBem, ale i kurzů zdravého hubnutí, které pod záštitou společnosti probíhají.
detaily
V průběhu měsíce června se můžete těšit na besedu a autogramiádu s bývalým prezidentem České republiky Václavem Klausem. Za posledních deset let prezident své přesvědčení, že přes masivní manipulaci a propagandu údajného globálního oteplování není ohroženo klima, ale naše svoboda, nezměnil. Přijďte s ním prodiskutovat toto téma na besedu.
detaily
Afrika je snem mnohých cestovatelů a pediatr Ladislav Hanousek si tento sen splnil. Autor totiž projel za 16 dnů Jihoafrickou republiku cestou, která zahrnula ty nejhezčí národní parky a velká města. Poradí vám také, jak se do této exotické země podívat individuálně a s poměrně malým rozpočtem. Poznáte s ním však i krásy Tanzanie a Keni.
detaily
C.D. Payne je oblíbený humoristický spisovatel, který pochází z amerického Ohia. Absolvoval Harvard Collage a pak se odebral studovat život. Což činil mimo jiné jako sázeč, redaktor, fotograf, reklamní agent, grafik, výrobce nábytku a hraček, projektant a stavitel přinejmenším jednoho domu, svého vlastního. Proslavil se však především jako autor série Mládí v hajzlu. Nyní přichází s další knižní perlou. Přijďte se seznámit s touto legendou osobně!
detaily
Čtyřlístek je jeden z nejznámějších a nejdéle česky vycházejících komiksů. První ilustrace a příběhy vyšly z pera Jaroslava Němečka za pomoci jeho manželky Lucie v roce 1969. Od té doby se stal z tohoto komiksu fenomén a bylo ho vydáno více jak 600 dílů. Přijďte na besedu a třeba i pro rychlou malůvku. Navíc pro děti budou od 15 hodin připraveny deskové hry od společnosti Dinotoys.
detaily
Od 29. května do 4. června děláme dětem radost! 20% na dětské knihy, hračky, hry, puzzle, ale i aktovky či školní boxy
detaily
Antonie Krzemieňová je spisovatelka a terapeutka, která se specializuje na oblast psychických vlivů na zdraví. Její poslední titul Pohádkový tábor je jako první určen pro děti a nyní nově vychází také jako audiokniha. Přijďte s dětmi prožít zábavné dopoledne při poslechu těchto poučných příběhů. Těšit se můžete i na soutěž či kreslení a omalovávání.
detaily
Petr Vabroušek je přední světový triatlonista, který absolvoval 180 dlouhých ironmanů, stovky půlmaratonů a dalších závodů, jako třeba maraton na obou pólech (v obou případech zvítězil). Je to prostě sportovec každou buňkou. Na besedě vám popíše svou cestu za úspěchem a přidá pár rad pro začínající sportovce.
detaily
Jaroslav Dušek patří mezi nejtalentovanější herce své generace. Je doma jak před filmovými kamerami, tak na divadelních prknech. Kromě toho je i skvělým improvizátorem a režisérem. Na poli spisovatelském se objevil doposud s dvěma knihami a vzhledem k jeho nezaměnitelnému hlasu načetl také řadu audioknih. Využijte jedinečné příležitosti k osobního setkání s tímto autorem.
detaily
Lennie Maxx je novinářka, scénáristka, autorka a fotografka. Napsala několik scénářů pro Slovenskou televizi a scénář k 9 dílnému seriálu Na konci je život. V rámci své spisovatelské kariéry nyní přichází s třetí knihou Akční ženy, která je jakýmsi humorným nahlédnutím do života současných žen. Podobnému tématu se věnovala i v knize Druhý dech, kde nahlédla do života známých českých a slovenských osobností po čtyřicítce.
detaily
Beseda a autogramiáda spisovatele, publicisty a jednoho z největších znalců alternativní medicíny u nás. Švýcarský průzkum zjistil, že když se řekne lék, 85 % lidí si vybaví antibiotika. S nimi má zkušenost snad každý z nás. Co ale po nich? Jak pomoct tělu najít opět rovnováhu poradí Jiří Kuchař.
detaily
Tomáš Kosačík se potýkal s nadváhou už od dětství. Vyzkoušel mnoho „zaručených“ metod, ale po každém pokusu se kila opět vrátila. Zlom nastal až v té době, kdy se rozhodl zapomenout běžné rady a najít si vlastní cestu. Zhubl celých 27 kg a ručička na váze se zastavila. Od té doby inspiroval stovky tisíc čtenářů. Přidejte se mezi ně i vy.
detaily
Bude průvodce už na letišti? Co v Londýně a jeho okolí navštívím? Vydáme se po stopách Harryho Pottera? Kde mají nejlepší Fish and Chips? Přijďte mezi nás a dozvíte se to. Naše průvodkyně Michaela Smékalová si pro vás připravila praktické rady na cestu, informace ze zákulisí našich zájezdů do Anglie i další zajímavé tipy.
detaily
Již od raného dětství se u Vlastimila Petržely projevoval fotbalový talent a takřka extrémní cílevědomost. Slibnou kariéru náhle zabrzdil úraz a talentovaný útočník odešel do invalidního důchodu. Začal se věnovat trenérské práci. Trénoval Bohemians, Spartu i Slavii a především Petrohrad, s nímž postoupil až do čtvrtfinále Poháru UEFA. Obří výdělky ho ale nahnaly do kasina, kde protočil přes půl miliardy. Vyslechněte si výpověď, dnes trenéra Baníku, plnou vzletů a pádů.
detaily