RSS

KNIHCENTRUM.CZ - aktuálně

František Kalenda je český publicista, spisovatel a autor především historických románů. Povídky píše od dětství, v roce 2011 mu vyšel debutový román Despota. Nyní přichází s prvním dílem trilogie Vraždy ve znamení hvězdy. Nahlédněte pod pokličku tvorby tohoto detektivního románu z doby Karla IV. s námi a poznejte osobně tohoto mladého talentovaného autora.
detaily
Eliška Hašková Coolidge je výjimečná česká osobnost, která se dokázala prosadit ve vrcholném politickém prostředí USA. Svou kariéru začala v Bílém domě, kde dlouho pracovala jako zvláštní asistentka pěti amerických prezidentů. Prosadila se také v dalších důležitých amerických vládních organizacích. Zjistěte, jaká byla její cesta z Prahy až za oceán a jakým aktivitám se věnuje dnes.
detaily
Beseda a autogramiáda významných psychologů s dlouholetou praxí v oblasti klinické psychologie, psychoterapie a poradenství. Autoři vám poradí, jak přistupovat k partnerským vztahům, výchově a vzdělávání s kladným a respektujícím přístupem. Předají vám své nejlepší zkušenosti a napoví jak na dobře fungující komunikaci.
detaily
Markéta Harasimová začala vydávat knihy už během studií a dnes se literární tvorbě věnuje na plný úvazek. Její tvorba je laděna eroticky a detektivně. Přijďte s ní pokřtít novou knihu Poháry touhy, kmotry publikace budou VIP hosté!
detaily
Vernisáž a beseda o historických průmyslových perlách Ostravy. V naší metropoli se zachovaly těžní věže již jen na 9 dolech, což je určitě méně než současný počet supermarketů. Lenka a Stanislav Rekovi objevují krásu těchto dnes již opuštěných míst prostřednictvím hledáčku fotoaparátu. Prohlédněte si jejich fotografie na vernisáži a zjistěte, jaké příběhy za nimi stojí.
detaily
Zapojte se svým nákupem do celostátní kampaně KNIHA TI SLUŠÍ a získejte dárek zdarma! Od 1. 4. 2017 na prodejnách KNIHCENTRUM.CZ.
detaily
5.KNIHA ZDARMA V KNIHKUPECTVÍ KNIHCENTRUM.cz Ostrava. Chceš slevu 30, 50 nebo 70%? Či rovnou knihu zdarma? Čím více knih nakoupíš, tím větší slevu máš. KNIHCENTRUM.CZ – nejlepší místo pro nákup knih.
detaily
Křest a autogramiáda ke knize Blanický rytíř, jejímiž kmotry budou profesor Rajko Doleček a herec Jan Fišar. Doktor Jan Cimický je přední český psychiatr, básník, prozaik a překladatel. Ve svých příbězích vychází především z lékařské praxe, takže není divu, že i hrdina jeho nejnovější knihy je klinický psycholog, který se snaží porozumět světu a jeho vlastní život se přitom dramaticky mění. Sdílejte tuto slavnostní chvíli křtu s námi!
detaily
Nahlédněte do života Miroslava „Mekyho“ Žbirky a seznamte se tak s jedním z nejúžasnějších příběhů československé populární hudby. Příběh Mira Žbirky působí neuvěřitelně, ale přitom je civilní, přirozený a tak nějak neobyčejně obyčejný. Spousta věcí se v něm stala mimochodem, skoro všechny bez velkých dramat, tak nějak elegantně. Ale k většině z nich hrála skvělá hudba, která v sobě měla určitou blízkost i sympatickou schopnost překvapit a nedržet se vyšlapaných stop.
detaily
Co takhle zpestřit si nedělní odpoledne pohybem? V Komenského sadech bude pěkně rušno, zaplní se totiž dětmi a jejich rodiči, kteří se postaví na start Závodu kočárků.
detaily
Poprvé se veřejnosti představí autor knihy Lámání v kole, který vystupuje pouze pod pseudonymem Petr Angel. Svůj román psal původně jako dokument. Na nátlak jistých osob a institucí se však rozhodl knihu napsat jako fiktivní příběh a pozměnil tak některá jména, datace či lokality. Nahlédněte pod povrch románové zpovědi vojáka českých speciálních jednotek s námi!
detaily
Petr Hájek je spisovatel a publicista, bývalý vicekancléř prezidenta Klause, po odchodu z Hradu založil a čtvrtým rokem rediguje webový časopis Protiproud. Čtenáři oblíbený a politickým i mediálním establishmentem nenáviděný. Vraťte se s tímto autorem k nejvýznamnějším událostem loňského roku a podívejte se ně jeho optikou. ZRUŠENO - JEDNÁME O NÁHRADNÍM TERMÍNU.
detaily
Náš přední český sexuolog poradí, jak se postavit k otázce nevěry v partnerství. Kde je to jen trochu možné, tíhnou muži k polygamii. Pokud není možná, řeší to nevěrou. Jde o biologickou skutečnost, jak říká Radim Uzel. Problém je však ještě o něco složitější a on o něm dokáže vyprávět poučně, lehce a s odpouštějícím nadhledem. Nevěra má přece alespoň tolik podob jako láska.
detaily
Zuzana Pospíšilová je dětská psycholožka a známá autorka dětských knih, kterých napsala desítky. Nyní se tato rodačka z Karviné však rozhodla zabrousit do literatury pro dospělé, a to s tak ožehavým tématem, jako je stalking. Co ji k tomu vedlo? To a ještě mnohem více se dozvíte na křtu její nové knihy Podivná hra. Kmotrem bude herec Vladimír Polák.
detaily
PRO NEMOC ZRUŠENO! Beseda a autogramiáda zkušeného botanika, popularizátora vědy a spisovatele. Pokud vás putování po vlasti baví, zajímává vás kolik místních názvů je odvozeno od jmen zvířat a proč, nebo v kolika názvech se skrývá nějaká číslovka, je tato beseda určena přesně pro vás.
detaily
Autoři na besedě odpoví na základní otázku, kde se vzalo jejich odhodlání, čím byli motivováni a proč jejich touha po širém světě dokázala překonat všechny překážky. Vyslechněte si mimořádné příběhy těchto dobrodruhů a dokumentaristů, kteří pomáhají otevírat našemu národu okno do světa.
detaily
Vytvořte si s dětmi krásné velikonoční ozdoby. K jaru a velikonočním svátkům patří také vlastnoručně vyrobený košíček. Stačí vzít do ruky nůžky, lepidlo, barevné papíry a pustit se do toho s námi! Pravidelné tvoření každou druhou sobotu v měsíci.
detaily
Nenechte si ujít besedu se světově proslulým kytaristou Štěpánem Rakem a vynikajícím recitátorem Alfredem Strejčkem v Domě knihy Knihcentrum.cz 7. 4. v 15 hodin. Dozvíte se zajímavosti o společné tvorbě obou umělců včetně aktuálně připravovaných velikonočních koncertů, které se v dubnu uskuteční v rámci cyklu Čtvero ročních období, pořádaného Svatováclavským hudebním festivalem. Na besedě bude rovněž uvedena kniha Dvanáct znamení lásky Štěpána Urbana, k níž Štěpán Rak napsal úvodník.
detaily
Vyrážíte s námi do katalánské metropole? Nebo se jen chcete podělit o zážitky a zkušenosti z našeho společného cestování? Přijďte mezi nás! Naše průvodkyně Dagmar Sedláčková si pro vás připravila praktické rady na cestu, informace ze zákulisí našich zájezdů do Barcelony i další zajímavé tipy.
detaily
Ivana Chřibková pracovala deset let jako redaktorka a později jako editorka pro televizi Nova. Poté se však rozhodla kariéru ukončit a změnit svůj dosavadní život. Přestěhovala se do španělské Andalusie, kde napsala svou první knihu. Dnes žije ve městě Leeds v Anglii. Přijďte se seznámit s touto autorkou osobně a zjistěte, co stojí v pozadí vzniku její nové knihy.
detaily