RSS

KNIHCENTRUM.CZ - aktuálně

KNIHOBRANÍ V DOMĚ KNIHY KNIHCENTRUM.cz Ostrava. Chceš slevu 30, 50 nebo 70%? Či rovnou knihu zdarma? Čím více knih nakoupíš, tím větší slevu máš. KNIHCENTRUM.CZ – nejlepší místo pro nákup knih.
detaily
Akce trvá od 21.8. do 30.9. 2017 nebo do rozdání zásob. Blíží se návrat do školních lavic a KNIHCENTRUM.CZ vás vybaví školními pomůckami. Od 21. 8. 2017 vám k nákupu nadělíme zdarma buď periodickou tabulku prvků, nebo anglická nepravidelná slovesa, rozvrh hodin, Český jazyk - skladba věty jednoduché. Záleží na vás, co si vyberete. Nepodceňte nástup do školy a využijte této akce, která potrvá do 30. 9. 2017 nebo do rozdání zásob.
detaily
Sbíráme víčka s E-vičkou na podporu Moravskoslezského spolku na ochranu zvířat Připojte se k naší akci. Jako Dům knihy KNIHCENTRUM.cz jsme spustili charitativní akci, díky které budeme dlouhodobě podporovat Moravskoslezský spolek na ochranu zvířat.
detaily
Pro naše milé zákazníky a sběratele máme v DOMĚ KNIHY přichystány knihy, které se nám podařilo nechat podepsat samotným autorem. Nabídka je živá, tituly přibývají a ubývají. V případě, že chcete zaslat v objednávce právě titul s podpisem autora, uveďte prosím tento požadavek do poznámky objednávky a odešlete.
detaily
Miroslav Singer je přední český ekonom a bývalý guvernér České národní banky. Z čela centrální banky odešel po ukončení druhého funkčního období v červnu 2016. Poté byl jmenován do funkce ředitele institucionálních vztahů a hlavního ekonoma Generali CEE Holding. Jeho kniha, kterou literárně upravil Petr Kolář, připomíná důležité události i významné osobnosti ekonomického, politického a společenského světa posledních třiceti let.
detaily
Beseda s dirigentem Paolem Gattem a sopranistkou Veronikou Holbovou o přípravě a realizaci koncertu Ostrava Youth Orchestra, který zazní v rámci 14. ročníku festivalu dne 26. 9. v 18 hodin v Ostravě-Mariánských horách v kostele Panny Marie Královny. Konání celého festivalu pak zhodnotí jeho ředitel Igor Františák.
detaily
Klára Kolouchová se řadí mezi přední české horolezkyně. Stanula i na nejvyšší hoře světa - Mount Everestu (8848 m), v loňském roce se také jako první Češka pokusila o výstup na K2 (8611 m). Za sebou má úspěšné výstupy mj. na Aconcaguu (6959 m), Čo Oju (8201 m), Mount McKinley (6194 m) a další. Doprovodný program 15. ročníku Mezinárodního festivalu outdoorových filmů. Návštěvníci obdrží poukaz 1+1 ZDARMA na slavnostní zahájení festivalu.
detaily
Cestovatel Marek Šimíček projel 700 kilometrů po Bajkalu vlastními silami. Z toho 250 km na bruslích, plus následný výstup na Pik Čerského, dalších 800 kilometrů auty po ledu, 15 000 kilometrů a 14 dnů ve vlacích - dohromady téměř 7 týdnů na cestě. Bajkal však člověka zláká, a tak se tam po čase rozhodl vydat znovu, tentokrát v létě. Zajistil loď a pádlo a zažil zde dalších pár měsíců dobrodružství. Stane-li se jeho cesta pro někoho návodem či povzbuzením k výpravě vlastní, bude to třešinka na skvělém zážitkovém dortu. Doprovodný program 15. ročníku Mezinárodního festivalu outdoorových filmů. Návštěvníci obdrží poukaz 1+1 ZDARMA na slavnostní zahájení festivalu.
detaily
Pavel Hamza povypráví o legendární, osm set kilometrů dlouhé, měsíc trvající, Svatojakubské poutní cestě z Francie, severním Španělskem do Santiago de Compostella k hrobu svatého Jakuba a dál až na konec Evropy. Doprovodný program 15. ročníku Mezinárodního festivalu outdoorových filmů. Návštěvníci obdrží poukaz 1+1 ZDARMA na slavnostní zahájení festivalu.
detaily
Cyklistický ultramaratonec se vrací na start amerického pekla jménem RAAM. Race Across America: 3000 mil dlouhý závod od západního pobřeží na východní. Dvanáctidenní časový limit, jízda nonstop s minimem spánku. Pouští, horami i nekonečnými rovinami. Dnem i nocí, v horku i v dešti... Doprovodný program 15. ročníku Mezinárodního festivalu outdoorových filmů. Návštěvníci obdrží poukaz 1+1 ZDARMA na slavnostní zahájení festivalu.
detaily
Dnes bychom asi těžko hledali někoho, kdo by dovedl hovořit o vesmíru, hmotě a času tak zaníceně a zároveň fundovaně, jako astronom a astrofyzik Jiří Grygar. Nechte se vtáhnout do minulosti vesmíru. S tímto odborníkem to bude cesta nejen poučná, ale hlavně zábavná.
detaily
Beseda u příležitosti uvedení opery Giuseppe Verdiho Otello. Hlavními hosty budou herci Maida Hundeling a Martin Bárta, představitelé rolí Otellovy manželky Desdemony a praporečníka Jaga. Setkání nabídne také další zajímavé hosty a provázet jím bude dramaturgyně opery NDM Eva Mikulášková.
detaily
Oblíbená blogerka, známá moderátorka televizního pořadu a kuchařka Vendula Špetlíková vydává další knihu. Je to normální mladá maminka dvou dětí, která ráda vaří a peče. Navíc šla svou vlastní cestou, takže vaří jednoduše, z dobře dostupných surovin a nejvíce klasická česká jídla. Dostala se také mezi deset nejlepších Food blogerek roku 2016.
detaily
Přijďte s námi strávit příjemné odpoledne s dětmi při výrobě krásných podzimních dekorací. Užijete si zábavu, a ještě si odnesete domů vlastní výrobek. Pravidelné tvoření každou druhou sobotu v měsíci.
detaily
Jiří Kajínek je neznámější český vězeň. V roce 1998 byl odsouzen na doživotí za dvojnásobnou nájemnou vraždu a další trestné činy. Proslavily ho mimo jiné také útěky z vězení. Jako jedinému vězni se podařilo utéct z Věznice Mírov. Jeho případ se stal všeobecně známým, byl podle něj natočen i film a probíhala veřejná diskuse, zda byl odsouzen právem. V květnu tohoto roku mu prezident republiky Miloš Zeman udělil milost, což vedlo k jeho propuštění na svobodu. Přijďte si jeho zpověď vyslechnout osobně.
detaily
Lucie a Nicole Ehrenbergerovy jsou dvě sestry a nejlepší kamarádky zároveň. Již před více než desetiletím se vrhly do světa blogování. Přes deníček, grafiku a celebrity, o kterých psaly dřív, se propracovaly až k A Cup of Style - blogu o módě, jejich životě a názorech. Na besedě v DOMĚ KNIHY představí svůj nový diář, ve kterém se snoubí elegance s užitečností.
detaily
Ilona Švihlíková je známá česká ekonomka, jejímž hlavním oborem jsou mezinárodní ekonomické vztahy, různé aspekty globalizace, měnové otázky, energetická bezpečnost a obecně souvislosti mezi ekonomikou a politikou. Konstantitnos Tsivos zase vyučuje v Ústavu řeckých a latinskch studií při Univerzitě Karlově. Odhalte s nimi skutečné kořeny dluhové řecké krize.
detaily
Vyrážíte s námi do „Věčného města“? Nebo se jen chcete podělit o zkušenosti z našeho společného cestování? Přijďte mezi nás… Naše průvodkyně Barbora Šupíková si pro vás připravila praktické rady na cestu, informace ze zákulisí našich zájezdů do Říma i další zajímavé tipy.
detaily
Barbara Nesvadbová je známá spisovatelka, návrhářka a šéfredaktorka prestižního módního časopisu Harper's Bazaar. Do povědomí čtenářů se dostala ještě za dob studií knihou povídek Řízkaři. Zároveň je také spoluautorkou scénáře k filmům Bestiář a Pohádkář. Ve svém volném čase se pravidelně zapojuje do charitativních projektů. Je také členem správní rady občanského sdružení Etincelle a Startujeme.cz, která podporují zaměstnávání mentálně handicapovaných spoluobčanů. Zjistěte, co dalšího prozradí o svém životě, na besedě v DOMĚ KNIHY.
detaily
Beseda a autogramiáda se spisovatelkou Romanou Skálovou, která se rozhodla popsat život svého čtyřnohého psího miláčka, anglického bulteriéra Dextera. Ten samozřejmě jako hlavní aktér knihy nebude na besedě chybět. Autorka v současnosti pracuje jako učitelka v mateřské škole a jak říká, psaní ji baví, takže bychom se v budoucnu mohli těšit i na další titul.
detaily