RSS

KNIHCENTRUM.CZ - aktuálně

Martina Formanová pochází z Brna. Po maturitě na gymnáziu se odstěhovala do Prahy, kde vystudovala FAMU, obor scenáristika-dramaturgie. Během studií pracovala coby modelka. V roce 1994 odešla do Spojených států, kde dnes žije mezi New Yorkem a Connecticutem se svým manželem, režisérem Milošem Formanem, a jejich dvěma syny. Od roku 2002 publikuje knihy, je také autorkou scénáře dvou televizních filmů.
detaily
Jan Keller je sociolog, environmentalista a publicista. V roce 2014 byl zvolen poslancem Evropského parlamentu. Vedle odborných a popularizačních článků publikuje i novinové komentáře, nejčastěji v deníku Právo. Je autorem řady odborných a popularizačních knih z oblasti sociologie a environmentalistiky. Jeho nová kniha reaguje na současnou migrační krizi, ale ta není jejím hlavním tématem. Pojednává o hlubších strukturních napětích a rozporech skrytých v základech Evropské unie.
detaily
Lucie Hlavinková se v současnosti věnuje učitelství a psaní. Svůj první příběh napsala už v šesti letech, kdy se rozhodla být spisovatelkou. V roce 2015 vyhrála i literární soutěž nakladatelství Fragment "Hledá se autor bestselleru" se sci-fi povídkou "Seance", o rok později zazářila v literární soutěži Albatrosu. Prožijte magický svátek Halloween v duchu spiritismu a poznejte příběh slavných sester Foxových.
detaily
Degustace vín ze společnosti Víno Rakvice. Historické kořeny firmy sahají až do roku 1886. V té době se v Rakvicích usadil praděd nynějšího majitele, který zde začal pěstovat vinnou révu. Vinice v této lokalitě jsou trvalým zdrojem kvalitní suroviny pro výrobu bílých i červených vín. Vinařství v současnosti obhospodařuje v integrované produkci přibližně 18 ha vinic. NA AKCI JE NUTNÁ REZERVACE ZA POPLATEK VE VÝŠI 50 Kč.
detaily
Vlastimil Vondruška je literárně činný už od mládí. Dosud publikoval více než 50 vědeckých studií a článků o dějinách hmotné kultury, 20 knih vědeckých a populárně naučných a více než 50 historických románů pro dospělé a několik i pro mládež. Jeho knih se prodalo už více než 1 milión. Mezi nejúspěšnější se řadí Přemyslovská a Husitská epopej. Přijďte se seznámit s tímto úspěšným autorem osobně.
detaily
Nejprodávanější ilustrátor dětských knih Adolf Dudek si pro ty nejmenší připravil představení, se kterým procestují celý svět. Kreslit se bude na keramickou tabuli a děti tak poznají život a zvyky v jiných zemích. Jednoduchým způsobem spojí mluvené slovo s vizuálním sdělením a kresbou.
detaily
Václav Klaus ml., bývalý ředitel gymnázia PORG a expert na oblast školství, přichází s knižním pokračováním úspěšných Pondělních komentářů. Každý týden, již více než 3 roky, píše břitké komentáře pro server Novinky.cz, které každé pondělí čte zhruba 200 tisíc lidí.
detaily
Setkání s ostravským skladatelem Edvardem Schiffauerem, vedoucí Operního studia NDM Lenkou Živockou a dalšími zajímavými hosty u příležitosti uvedení dětské operky Edvarda Schiffauera ZOB, ZOB, ZOBAN!!!
detaily
Luděk Navara je od roku 1995 redaktorem MF DNES. Zabývá se mimo jiné zločiny komunismu a nacismu. Jako scenárista spolupracuje s Českou televizí. Na knize popisující životní osudy válečného letce Josefa Brykse spolupracoval s Miroslavem Kasáčkem, jenž je zakladatelem občanského sdružení Paměť, které prostřednictvím konferencí, výstav a různých publikací mapuje a zveřejňuje příběhy komunistického bezpráví.
detaily
Tradiční besedy s piloty, které jsou součástí doprovodného programu XVII. ročníku Dnů NATO v Ostravě.
detaily
Beseda a autogramiáda nejúspěšnějšího českého spisovatele, který přichází se svou čtvrtou povídkovou knihou. Michal Viewegh je držitelem ocenění Magnesia Litera a Ceny Jiřího Ortena. Již od roku 1983 publikoval povídky v Mladé frontě. Po dokončení vysoké školy se krátce věnoval vystudovanému oboru, učil na základní škole v Praze 5 – Zbraslavi, ale už v roce 1993 učitelské povolání opustil. Stal se na dva roky redaktorem v nakladatelství Český spisovatel, pak definitivně spisovatelem z povolání.
detaily
Beseda s barytonistou Tomášem Králem, který přiváží na Svatováclavský festival výjimečný projekt Nebeská růže. Tématem besedy bude hudební směrování a další umělecké plány tohoto talentovaného mladého umělce.
detaily
Křest a autogramiáda. Lydie Romanská, rodačka z Polanky nad Odrou, začala své básně veřejně publikovat už na střední škole. Knižně debutovala v 70. letech, kdy se lyrickoepickou skladbou Poema Ostrava pokusila vyjít vstříc dobovým požadavkům a na „širokém plátně“ zachytila atmosféru a historii průmyslového Ostravska. Těžiště její tvorby však leží především v oblasti intimní lyriky, vyjadřující pocity sounáležitosti člověka s přírodou.
detaily
Beseda a autogramiáda Jakuba Patočky, šéfredaktora Deníku Referendum, a jeho kolegyně, reportérky Zuzany Vlasaté, kteří stojí za bestsellerem Žlutý baron. Autorská dvojce v sérii reportáží přináší informace o působení Andreje Babiše v podnikání, ve státní správě, politice a v médiích. Souběžně s knihou byl natočen také film Selský rozum (autorů V. Janeček a Z. Piussi), který se promítal v rámci jejich tříměsíčního turné po celém Česku a večer po autogramiádě bude v Ostravě opět ke zhlédnutí.
detaily
Beseda s přední českou sopranistkou Kateřinou Kněžíkovou, rodačkou z Bohumína, která je jednou z hlavních hvězd 14. ročníku Svatováclavského hudebního festivalu. Její překrásný soprán zazní na zahajovacím koncertu 4. září v 19 hodin v Ostravě v katedrále Božského Spasitele a její příběh i umělecké plány budou pro fanoušky poutavým tématem besedy.
detaily
5.KNIHA ZDARMA V DOMĚ KNIHY KNIHCENTRUM.cz Ostrava. Chceš slevu 30, 50 nebo 70%? Či rovnou knihu zdarma? Čím více knih nakoupíš, tím větší slevu máš. KNIHCENTRUM.CZ – nejlepší místo pro nákup knih.
detaily
Beseda a autogramiáda MVDr. Pavel Bělobrádek, Ph.D., MPA – předseda KDU-ČSL, místopředseda vlády, poslanec PČR.
detaily
Od 2.7. bude z technických důvodů celý DŮM KNIHY KNIHCENTRUM uzavřen. Znovu Vás přivítáme ve středu 19. července. Objednávky vytvořené v době uzavření prodejny vyřídíme co nejdříve po znovuotevření. Děkujeme za pochopení.
detaily
DĚCKA!!! CENOVÁ PECKA!!! SLEVA 30 % na knihy, hračky a zboží všecka!!! Do soboty 1. července v DOMĚ KNIHY KNIHCENTRUM v Ostravě.
detaily
Vernisáž absolventů kurzu Kreativní fotografie pořádaným pod taktovkou Lubomíra Fridricha z Mojefotoškola.cz. Těšit se můžete na fotky těch nejkouzelnějších momentů. Vždy v nevšedním hávu.
detaily