RSS

KNIHCENTRUM.CZ - aktuálně

Beseda s režisérem Radovanem Lipusem, dramaturgyní Lenkou Lagronovou a představiteli hlavních rolí Williama Shakespeara a Violy De Lesseps v podání Víta Rolečka a Izabely Firlové při příležitosti premiéry romantické komedie činohry NDM Zamilovaný Shakespeare.
detaily
Podobně jako každý rok i letos se Dům knihy Knihcentrum zapojí do mezinárodní akce Noc s Andersenem, která má podpořit čtenářství u těch nejmenších. Celý večer bude tentokrát laděn do tematiky oblíbené knižní a filmové série Harryho Pottera. Tuto noc zažijí děti v Domě knihy dobrodružství plné čar a kouzel, hromadu legrace a zábavy. Zasmějí se např. s klaunem Hopsalínem, těšit se mohou na úkoly pro bystré hlavičky, povídání a mnoho dalšího. Ti odvážní mohou v Domě knihy přespat.
detaily
5.KNIHA ZDARMA V KNIHKUPECTVÍ KNIHCENTRUM.cz Ostrava. Chceš slevu 30, 50 nebo 70%? Či rovnou knihu zdarma? Čím více knih nakoupíš, tím větší slevu máš. KNIHCENTRUM.CZ – nejlepší místo pro nákup knih.
detaily
Neváhejte využít speciální akce v prodejnách KNIHCENTRUM.CZ. Během celého března si můžete ke svému nákupu odnést další knihu navíc.
detaily
Janina Černá vám prozradí, že i život bez cukru může být dlouhodobě udržitelný, a to bez jakéhokoli pocitu omezování. Nejde přitom o dietu, ale životní styl, ke kterému ji přivedla porucha příjmu potravy v dospívání. O škodlivosti cukru, tedy hlavně fruktózy, se pak začala zajímat více. Nové informace od té doby zveřejňuje na svém blogu Cukrfree. Přesvědčte se, že i život bez cukru, může být opravdu sladký!
detaily
Petr Kazík je viceprezidentem pro kvalitu Asociace institucí vzdělávání dospělých ČR. Jak říká, práce učitele je nádherná, protože lidský potenciál je nekonečný, ale ne všichni jej umí využít. Na křtu své nové knihy prozradí, jak přitáhnout zájem posluchačů, jak efektivně tvořit rozvojové aktivity, a mnoho dalšího.
detaily
Karol Sidon je spisovatel, dramatik, bývalý chartista a disident. Židovskou víru přijal v dospělosti, rabínská studia pak dokončil v Izraeli. Autorova fantazie vás zaplete do smyček času a vrstev historie. Hlavní hrdinové se směsí lidských vlastností vás ale ubezpečí, že nikdo není jen dobrý či zlý a že lidské úmysly se mnohdy nekryjí s výsledky.
detaily
Politolog, filozof, nakladatel. Alexander Tomský pracoval po studiu ekonomie a filosofie v Anglii v ústavu Keston College, kde se zabýval výzkumem církve a státu, státního ateismu a náboženské opozice ve střední Evropě. Prozkoumejte s ním kořeny evropské civilizace v souvislosti s náboženstvím.
detaily
Michal Brozman se před lety vydal na cestu hledání sebe sama a dokázal v sobě najít světlo života. To se nyní formou přednášek a terapií rozhodl šířit dál. Jak říká: změníte-li vnímání vašeho vnitřního světa, rázem se změní i vaše okolí. Do roku 2001 se věnoval fotbalu, nyní po přečtení spousty knih a absolvování mnoha kurzů jej spíše vystihují slova jako psychologie, filosofie, empatie, komunikace a dar správně volených slov.
detaily
Iva Pekárková je spisovatelka a taxikářka na obou stranách silnice. Málem se stala mikrobioložkou, ale před sametovou revolucí utekla do USA, kde vykonávala sto a jedno zaměstnání, včetně řízení pravých newyorských žlutých taxíků. Nechte se vtáhnout do ulic slavného velkoměsta prostřednictvím jejího vyprávění! V roce 2005 se odstěhovala do Londýna, kde pracovala také jako taxikářka a zážitků z cest má opravdu mnoho.
detaily
Eva Tvrdá žije a tvoří na Hlučínsku. Její tvorba je silně spjata s moravskoslezským prostředím. Tentokrát však překvapivě opustila svou tematiku spojenou s velkými dějinami a přichází s detektivním příběhem ze současné Ostravy. S autorkou se vydáte po stopách vraha Ireny Mausnerové a na besedě nahlédnete do zákulisí tvorby této knihy.
detaily
Uznávaný novinář Ondřej Kundra vám odhalí působení ruských agentů na našem území i to, jak ruští špioni kradou naše tajemství. V roce 2011 získal za politické analýzy a investigativní texty novinářskou Křepelku, dále Novinářskou cenu v kategorii investigativní žurnalistika za text rozkrývající sepětí justice s politikou s cílem nevyšetřovat klíčové korupční případy.
detaily
Tři mušketýři. Beseda s českou zpěvačkou Radkou Fišarovou a Michalem Štípou, prvním sólistou baletu Národního divadla v Praze, při příležitosti světové premiéry baletní inscenace Tři mušketýři. Pro současnou baletní inscenaci Tři mušketýři si její tvůrci připravili zcela novou hudbu i choreografii. Nicméně typem zpracování se inscenátoři vědomě navrací k nostalgické atmosféře slavného romantického příběhu a jeho doby.
detaily
Kreativní nápady pro děti od tří let, věnované všem ročním obdobím a nejdůležitějším svátkům. Pravidelné tvoření každou druhou sobotu v měsíci.
detaily
Beseda a autogramiáda nejen pro fanoušky jednostopých naleštěných krasavců. Josef Káďa Kadeřábek vás seznámí s nejkrásnějšími moravskými trasami, poradí, kde se dobře najíst a pobaví svými historkami z cest. Stál u zrodu Prague Chapter – Harley Owners Group a později se stal i jeho ředitelem. Po roce 2000 založil největší charitativní akci ve střední Evropě – MDA RIDE.
detaily
Rozhlasová novinářka a cestovatelka Pavla Jazairiová zavede čtenáře tentokrát hned na tři kontinenty. Poslechněte si osobní svědectví z cest po jihoamerické Kolumbii, Indii, Římě a Paříži. Poznejte, co utváří tamní životní styl – ať už jsou to dějiny, přírodní podmínky nebo společenské zvyklosti. Autorka je bývalou redaktorkou zahraničního zpravodajství Českého rozhlasu Radiožurnál, se specializací na oblast Blízkého Východu a Afriky. Jako jedna z mála reportérek informovala i o válkách v Afghánistánu a v Iráku.
detaily
Chcete mít zdravé srdce, udržet si normální váhu a nezapomínat jména přátel? MUDr. David Frej vám poradí, jak upravit svůj seznam tučných potravin, abyste vysněného cíle dosáhli. Zajímá ho přírodní medicína, kterou studoval např. v USA, Rakousku nebo indické Puně. Ve svém centru se zabývá vlastním léčebným systémem zánětů.
detaily
Petr Přendík, kronikář městského obvodu Ostrava Jih, vás provede spletitou historií Ostravy Jihu, ukáže zajímavé fotografie a videa, abyste mohli společně zavzpomínat a porovnat, jak vypadala tato městská část v minulosti a dnes. Že je pro tohoto kronikáře jeho povolání i vášní dokazuje, že založil spolek JIHAN, který se snaží zvelebovat (ne)zapomenutá místa tohoto obvodu.
detaily
5.KNIHA ZDARMA V KNIHKUPECTVÍ KNIHCENTRUM.cz Ostrava. Chceš slevu 30, 50 nebo 70%? Či rovnou knihu zdarma? Čím více knih nakoupíš, tím větší slevu máš. KNIHCENTRUM.CZ – nejlepší místo pro nákup knih.
detaily
Otevřená výpověď o životních hodnotách, zdravém poutu v rodině, hledání sebe samé a klidu v duši. Zpěvačka, spisovatelka, modelka a moderátorka Iva Frühlingová je světoběžnice. Francii si zamilovala již v dětství a odcestovala tam ve svých 14 letech díky modelingu. Ve 30 se sbalila a vyrazila do světa, aby pocítila atmosféru vysněných míst na vlastní kůži. Na literárním poli není nováčkem, v předchozích letech vydala knihy Příběhy modelek a Příběhy ze showbyznysu.
detaily