RSS

KNIHCENTRUM.CZ - aktuálně

Nenechte si ujít vernisáž absolventů Kurzu kreativní fotografie, kterou vedl Jan Kováč a Lubomír Fridrich. Kurz je učební program, který má za cíl provést studenty širokým odvětvím moderní digitální fotografie. Vyvrcholením kurzu je tato vernisáž, která vám představí to nejlepší z tvorby kurzistů. Fotografie budou vystaveny v DOMĚ KNIHY do konce února.
detaily
Hledáte laskavého průvodce, který nevyzdvihuje jediný stravovací kult a varovně nehrozí prstem nad vším, co se odklání od ideálu zdravého jídla? Seznamte se se specialistkou v preventivní medicíně a výživě Evou Hájkovou, která pořádá v Austrálii několikadenní holistické ozdravné pobyty a tento koncept momentálně přenáší do formy osobního online coachingu anebo osobního v ČR.
detaily
Spisovatel, publicista a novinář různorodých zájmů se po studiích věnoval mimo jiné potápění a fotografování pod vodou. Fascinují ho záhadné a nevysvětlitelné jevy. Nejprve publikoval časopisecky a později autorsky připravil celou řadu knih, jejichž tematika se týká především záhad, ale najdeme mezi nimi také literaturu faktu, populárně naučné publikace a sci-fi.
detaily
Emoce jsou projevem životní energie, zejména ty nepříjemné jako jsou strach, stud, hněv a smutek v sobě skrývají silný náboj. Když je v životě popíráme, mohou nám způsobit velké zdravotní nebo psychické problémy. Lenka Krejčí vám poradí, jak se s těmito emocemi vyrovnat a jak s nimi zacházet s respektem a moudrostí.
detaily
Dobrodruh a ostravský patriot Marek Pietoň obdivuje ostravskou historii. Inovace ve městě vnímá spíše negativně, raději než nablýskané fasádě, dává přednost oprýskané zdi či ostravskému mouru. Proč psal knihu sedm let a proč ho tolik uchvacuje minulost Ostravy? Zaposlouchejte se do příběhu tajemných ostravských ulic a podzemí.
detaily
Rozhodli jste se, že místo diet vsadíte na zdravý životní styl? Orientujete se v nabídce zdravých potravin, ale pořád sklouzáváte ke stereotypu? Petr Havlíček patří k nejlepším a nejznámějším výživovým specialistům v České republice. Petra Lamschová je šéfredaktorka časopisu Dieta. Navštivte besedu a nechejte si poradit specialisty na výživu.
detaily
Nakupte knihy za výhodné ceny! Nabídka titulů zařazených do akce BOŘÍME CENY platí pouze do konce ledna 2017. Vyberte si knihy se slevou až 50%!
detaily
Sbíráme víčka s E-vičkou na podporu Moravskoslezského spolku na ochranu zvířat Připojte se k naší akci. Jako Dům knihy KNIHCENTRUM.cz jsme spustili charitativní akci, díky které budeme dlouhodobě podporovat Moravskoslezský spolek na ochranu zvířat.
detaily
Nevěřte ani mně. Beseda a autogramiáda. Pionýr estetické medicíny v Evropě, Doc. MUDr. Roman Šmucler, CSc. tráví kromě výzkumu většinu svého lékařského času řešením komplikací, které právě při zkrášlovacích ošetřeních vznikají. Podle čeho se orientovat v nabídce klinik? Čemu se vyhnout a na co si dát pozor? Jaké jsou klady a zápory dostupných zákroků? Jaké komplikace či přímo nebezpečí vám můžou hrozit?
detaily
Její zájem osciluje mezi literární dráhou, na níž je velmi úspěšná, a širokou oblastí duchovna. Zajímá ji psychologie i sociologie, věnuje se ezoterice. I když původně začínala jako sociálně-právní pracovnice, a kromě toho působila ve školství, dnes dosáhla mistrovství jako autorka historických příběhů s romantickými prvky.
detaily
Rodilá Ostravačka, autorka knihy Koleje a město Mgr. Michaela Závodná, Ph.D. pracuje v Centru pro hospodářské a sociální dějiny při Filozofické fakultě Ostravské univerzity. Cílem její knihy bylo ukázat městskou dopravu jako významnou součást modernizačního procesu tehdejší společnosti. Vydejte se spolu s autorkou na cestu vnitropodnikové struktury a ekonomiky jednotlivých dopravních firem.
detaily
Spisovatelka, advokátka a bývalá ministryně spravedlnosti zná justiční prostředí velmi dobře a neváhá se jím inspirovat ve svých knihách. Podle ní je celý komplex budov Městského soudu v Praze tak tajemné místo, že si přímo říká o spáchání vraždy. Hostem besedy bude soudkyně Krajského soudu v Ostravě JUDr. Simona Pittermannová.
detaily
Pro někoho milovaný zachránce národa, pro jiné zase nebezpečný šílenec, před kterým je třeba mít se na pozoru. Je zakladatelem facebookové skupiny Islám v ČR nechceme a dlouhodobě se profiluje jako protiislámský aktivista. Je jisté, že tato nepřehlédnutelná postava české politické scény dokáže vzbudit emoce i zájem. Proč si myslí, že je nutné mít se před islámem na pozoru?
detaily
Spisovatelka, šéfredaktorka, návrhářka, milovnice knih, zakladatelka nadačního fondu, autorka námětu a spoluautorka scénáře k filmům Bestiář a Pohádkář. Její pole působnosti je široké. Co prozradí o své tvorbě, životě a nové knize Laskonky? Nenechte si ujít setkání s oblíbenou autorkou.
detaily
Zuzanu Komůrkovou vaření baví. Pochopila, že vařit není jen povinnost, ale i skvělý způsob ventilu veškerého stresu. Jak se z klasického „všežravce“ dostala k přípravě jídel z rostlinných surovin a bez masa? Ponořte se spolu s ní hlouběji do tajů výživy a zkoumejte, jaký vliv má výživa na fungování těla.
detaily
Beseda a autogramiáda. Blogerka Lucie Dolejší dodává sebevědomí nejen ženám s nadváhou. Na internetové televizi Stream moderovala pořad Fasáda, kde rozdávala tipy pro ženy z oblasti kosmetiky a vizáže. Chcete najít svůj styl a inspiraci, která by z vás udělala bohyni bez ohledu na váhu a věk? Setkejte se s autorkou osobně v DOMĚ KNIHY.
detaily
Nenechte si ujít předpremiérovou besedu souboru opereta/muzikál s tvůrčím týmem muzikálu KISS ME KATE (Kačenko, pusu!).
detaily
Pravidelné tvoření každou druhou sobotu v měsíci. Vánoční ozdoby na stromeček. Těšíte se na vánoční čas a rádi byste si vyrobili dekoraci na stromeček? Třeba andílka a hvězdičku z papíru a korálků? Když nás venku vítají první sněhuláci a pokojem se line vůně cukroví, začíná nejkrásnější období zimy. Zveme vás na tvořivé odpoledne v Knihcentru.
detaily
Martin Straka patří k renomovaným ostravským fotografům. Automobilové závody komentuje na různých televizních stanicích a jeho hlas zní Masarykovým okruhem v Brně a na Slovakia ringu. Jeho fotografie byly oceněny např. cenou Zlaté oko pro nejlepší motoristickou fotografii v České republice či Zvláštní cenou Katovic. Hosté besedy budou Tomáš Vrátný, úspěšný účastník Rally Dakar a Sylvie Krupanská, herečka Divadla Petra Bezruče.
detaily
Představujete si kněze jako důstojného pána ponořeného do modliteb a chřestícího růžencem? Zbigniew Czendlik se vymyká klasické představě kněze a mnohými je dokonce považován za rebela. Co má napsáno na dveřích ložnice? Jak zvládá celibát? Jak to, že u nás nemáme natřískané kostely?
detaily
Oddělení