RSS

KNIHCENTRUM.CZ - aktuálně

Spisovatelka, šéfredaktorka, návrhářka, milovnice knih, zakladatelka nadačního fondu, autorka námětu a spoluautorka scénáře k filmům Bestiář a Pohádkář. Její pole působnosti je široké. Co prozradí o své tvorbě, životě a nové knize Laskonky? Nenechte si ujít setkání s oblíbenou autorkou.
detaily
Zuzanu Komůrkovou vaření baví. Pochopila, že vařit není jen povinnost, ale i skvělý způsob ventilu veškerého stresu. Jak se z klasického „všežravce“ dostala k přípravě jídel z rostlinných surovin a bez masa? Ponořte se spolu s ní hlouběji do tajů výživy a zkoumejte, jaký vliv má výživa na fungování těla.
detaily
Beseda a autogramiáda. Blogerka Lucie Dolejší dodává sebevědomí nejen ženám s nadváhou. Na internetové televizi Stream moderovala pořad Fasáda, kde rozdávala tipy pro ženy z oblasti kosmetiky a vizáže. Chcete najít svůj styl a inspiraci, která by z vás udělala bohyni bez ohledu na váhu a věk? Setkejte se s autorkou osobně v DOMĚ KNIHY.
detaily
Nenechte si ujít předpremiérovou besedu souboru opereta/muzikál s tvůrčím týmem muzikálu KISS ME KATE (Kačenko, pusu!).
detaily
Pravidelné tvoření každou druhou sobotu v měsíci. Vánoční ozdoby na stromeček. Těšíte se na vánoční čas a rádi byste si vyrobili dekoraci na stromeček? Třeba andílka a hvězdičku z papíru a korálků? Když nás venku vítají první sněhuláci a pokojem se line vůně cukroví, začíná nejkrásnější období zimy. Zveme vás na tvořivé odpoledne v Knihcentru.
detaily
Sbíráme víčka s E-vičkou na podporu Moravskoslezského spolku na ochranu zvířat Připojte se k naší akci. Jako Dům knihy KNIHCENTRUM.cz jsme spustili charitativní akci, díky které budeme dlouhodobě podporovat Moravskoslezský spolek na ochranu zvířat.
detaily
Martin Straka patří k renomovaným ostravským fotografům. Automobilové závody komentuje na různých televizních stanicích a jeho hlas zní Masarykovým okruhem v Brně a na Slovakia ringu. Jeho fotografie byly oceněny např. cenou Zlaté oko pro nejlepší motoristickou fotografii v České republice či Zvláštní cenou Katovic. Hosté besedy budou Tomáš Vrátný, úspěšný účastník Rally Dakar a Sylvie Krupanská, herečka Divadla Petra Bezruče.
detaily
Představujete si kněze jako důstojného pána ponořeného do modliteb a chřestícího růžencem? Zbigniew Czendlik se vymyká klasické představě kněze a mnohými je dokonce považován za rebela. Co má napsáno na dveřích ložnice? Jak zvládá celibát? Jak to, že u nás nemáme natřískané kostely?
detaily
Blanka Milfaitová byla obyčejná holka z Plzně, která chodila do nezajímavé práce a žila ve vztazích, které ji nenaplňovaly. Jednoho dne dala výpověď, ukončila nefungující vztah a odstěhovala se na Šumavu. Začala vařit marmelády, které získaly ocenění na mistrovství světa World Marmelade Awards. Kdo může říct, že jeho marmelády ochutnala i britská královna? Blanka ano.
detaily
První setkání kuchařů proběhlo v hotelu Ambassador v roce 1978. Jejich životní cesty se pak obloukem osudově protnuly na Barrandově. Jaroslav Sapík, špička v kuchařském oboru a Jiří Babica, jeden z našich nejoblíbenějších televizních kuchařů prozradí, co je na vaření baví a kde hledají inspiraci.
detaily
Antónia Mačingová se už více než 18 let věnuje zdravé výživě a způsobu stravování. Ona sama si prošla vážnými zdravotními problémy. Po úpravě jídla začala na svém těle pozorovat úžasné změny. Vystupte ze začarovaného kruhu diet, přestaňte se trápit a naučte se jíst. Součástí besedy bude ochutnávka.
detaily
Mik, Miku, Mik, Miku, Mikuláš, přišel s čertem na koláč. Nebo na perníček? Dům knihy navštíví Mikuláš a nachystal si pro děti nadílku. Nebudou chybět ani jeho věrní společníci čert a anděl. Přijďte si upéct perníček, zahrát hry a pobavit se. Pro děti bude drobné občerstvení zajištěno. Vstupné 50,- Kč. Rezervace a platby přijímáme na pokladně v přízemí DOMU KNIHY do 30.11.
detaily
Ladislav Špaček se zapsal do povědomí veřejnosti především jako mluvčí prezidenta Václava Havla. Díky své profesi se zúčastnil bezpočtu vrcholných společenských událostí a navštívil více než 50 zemí světa. Nyní působí jako konzultant v oboru komunikace a etikety.
detaily
Podpořte s námi projekty KŘÍDLENÍ nadačního fondu. Srdečně zveme všechny děti a rodiče na čtení spisovatele Michala Viewegha. Součástí akce bude autogramiáda a skládání origami s KŘÍDLENÍ nadačním fondem. A to není všechno. Pro děti si organizace Celé Česko čte dětem připravila dáreček. Určeno pro děti 4. – 5. třídy ZŠ.
detaily
Diář slavnostně pokřtí herečka a psycholožka Eva Vejmělková a herec Tomáš Dastlík. Přítomni budou i další členové týmu, kteří se podíleli na vzniku diáře: moderátorka ČT a autorka diáře Veronika Poláčková, prezidentka Kiwanis klubu Ostrava Eva Pastušková a prezidentka občanského sdružení Haima Michaela Češková. Podpořte nemocné děti koupí diáře a sdílejte dobrou náladu.
detaily
KNIŽNÍ MENU V KNIHKUPECTVÍ KNIHCENTRUM.cz Ostrava. Chceš slevu 30, 50 nebo 70%? Či rovnou knihu zdarma? Čím více knih nakoupíš, tím větší slevu máš. KNIHCENTRUM.CZ – nejlepší místo pro nákup knih.
detaily
Dvě sestry – dva osudy. Velká láska, životní ztráta i smyslná vášeň potkají obě, ale každá je prožívá po svém. Markéta Harasimová je spisovatelka, publicistka a scenáristka. Její prózy řeší komplikované mezilidské a partnerské vztahy na pozadí problémů současné společnosti. Hostem besedy a knihu pokřtí rozhlasový moderátor Jiří Basta.
detaily
Knihu pokřtí fotograf Ivo Petr, mořeplavec Richard Konkolski a vedoucí produkce České televize Ostrava Simona Nováčková. Velká kniha o českém cestovatelském srdci. Šedesát příběhů o lidech, kteří v posledních dvou stoletích pomáhali přes veškerou nepřízeň otevírat našemu národu okno do světa.
detaily
V knize spatříte obraz dnešního světa, Evropy i naší země s bezpočtem detailů, nečekaných závěrů a předpovědí. Stránku za stránkou se před vašima očima začnou bořit představy o současných i minulých časech a realita se objeví nahá. Tak jak ji vnímá spisovatel, novinář a bývalý tiskový mluvčí Václava Klause Petr Hájek.
detaily
Rozhovory z větší části s univerzitními profesory či učiteli, mapují eskalující krize roku 2015 - dva masakry v Paříži. Zdá se, že tento rok a další léta by mohla být pro naši existenci velmi důležitá.
detaily
Oddělení