RSS

KNIHCENTRUM.CZ - aktuálně

Knihu pokřtí a hostem besedy bude MUDr. Radim Uzel. Dvě sestry – dva osudy. Velká láska, životní ztráta i smyslná vášeň potkají obě, ale každá je prožívá po svém. Markéta Harasimová je spisovatelka, publicistka a scenáristka. Její prózy řeší komplikované mezilidské a partnerské vztahy na pozadí problémů současné společnosti.
detaily
Knihu pokřtí fotograf Ivo Petr, mořeplavec Richard Konkolski a vedoucí produkce České televize Ostrava Simona Nováčková. Velká kniha o českém cestovatelském srdci. Šedesát příběhů o lidech, kteří v posledních dvou stoletích pomáhali přes veškerou nepřízeň otevírat našemu národu okno do světa.
detaily
V knize spatříte obraz dnešního světa, Evropy i naší země s bezpočtem detailů, nečekaných závěrů a předpovědí. Stránku za stránkou se před vašima očima začnou bořit představy o současných i minulých časech a realita se objeví nahá. Tak jak ji vnímá spisovatel, novinář a bývalý tiskový mluvčí Václava Klause Petr Hájek.
detaily
Rozhovory z větší části s univerzitními profesory či učiteli, mapují eskalující krize roku 2015 - dva masakry v Paříži. Zdá se, že tento rok a další léta by mohla být pro naši existenci velmi důležitá.
detaily
Zajímali jste se někdy, jakým letounem letíte na dovolenou nebo služební cestu? Jste zvědaví, v jakých strojích létali naši rodiče a prarodiče? Pokud ano, právě pro vás je určená kniha, která mapuje historii dopravního letectví.
detaily
Švihák je zpět a je prostě skvělý! Humorná knížka o usedlém čtyřicátníkovi, v němž se ale pořád skrývá rozpustilý puberťák, který se po hlavě vrhá do nových dobrodružství a je magnetem na trapasy. Knihu ilustroval Radovan Rakus.
detaily
Autorku doprovodí její manžel Martin Jonáš - bývalý zpravodaj České televize v Německu. Poodhalte tajemství Berlíňanek a nechte se inspirovat jejich životním stylem. Vyšperkujte s lehkostí nejen svůj šatník, ale proměňte i svůj životní styl.
detaily
Beseda a autogramiáda významného současného českého filozofa a sociologa se dotkne aktuálních témat - nové sebepojetí národa v Evropě, uprchlická krize a krize EU.
detaily
Vyrážíte do Barcelony? Chcete se podělit o zkušenosti z cestování? Přijďte mezi nás. Průvodkyně Dagmar Sedláčková si pro vás připravila praktické rady na cestu.
detaily
Psycholožka, sexuoložka a terapeutka partnerských vztahů ve své nové knize populární formou zpřístupňuje ženám pravidla neverbální komunikace a dává jim návod, jak si muže „přečíst“ bez jediného slova.
detaily
Verše představí Ing. Jan Trtílek, odborným slovem doplní Mgr.Ing. Radomil Novák, Ph.D. Spisovatelka v knize prezentuje svůj příklon k teorii „čisté poezie“. Titul obsahuje verše z toulek po oblíbených místech Evropy a připomíná verše francouzských básníků.
detaily
Zveme vás na besedu s Vlastimilem Harapesem nejen o klasickém baletu, ale také o prvních choreografiích Jiřího Kyliána uvedených v Národním divadle v Praze za jeho uměleckého vedení. Beseda se koná ve spolupráci s Národním divadlem moravskoslezským.
detaily
Děti se spolu s čerticí Dorkou ze stejnojmenné knížky pustí do chytání slov a výrazů, které používáme v přeneseném významu. Společně budou zkoušet chodit do houslí, nenechají si uletět včely, budou malovat čerta na zeď a ráno vyskočí z postele jako rybička.
detaily
Nejlepší cukroví umí upéct Češky a Slovenky. V další z řady oblíbených knížek HELENČINO PEČENÍ najdete recepty některých z nich. Tentokrát si k pečení přizvala tři kolegyně. Všechny ovládají cukrářské řemeslo na jedničku. A hvězdičku k tomu.
detaily
Psychosomatické pohádky určené dětem. Pravděpodobně jediná kniha tohoto druhu ve světě. Titul podporuje kreativitu, neboť je na čtenářích, aby si do knihy dokreslili postavičky, dobarvili obrázky nebo dokonce celé vymalovali.
detaily
Pravidelné tvoření. Vyrobíme si ptačí budky. Každý měsíc máme pro vaše děti připraveno tvoření s edicí TOPP. Ani v měsíci listopadu vás o tradiční tvoření nepřipravíme. Tématem budou ptačí budky. Máte chuť strávit příjemné odpoledne mezi knihami s šálkem dobré kávy? Nechte děti tvořit krásné výrobky v DOMĚ KNIHY KNIHCENTRUM v sobotu 5. listopadu od 15.00 – 17.00.
detaily
Generála v záloze Andora Šándora zná bezpočet lidí z médií i z jeho přednášek. Co všechno má už za sebou, kromě toho, že vedl před lety vojenskou tajnou službu a že ho dnes známe jako bezpečnostního experta? Čím prošel a kudy se ubíral jeho život?
detaily
Knihu pokřtí rozhlasová moderátorka Dagmar Misařová. Čtvrtý díl románové pentalogie Zahrada s podtitulem Velmistr se nachází na pomezí městské fantasy a magického realismu. Na scénu vstupují noví hrdinové, bohémský muzikant Áron se skeptickou lékařkou Ninou.
detaily
Navštivte spolu s královéhradeckým pediatrem magický Yellowstonský národní park, ale i mnohá jiná krásná místa, jako jsou Skalisté hory, NP Custer, Badlands, Mount Rushmore. Podíváme se i do zlatokopeckého města Deadwood.
detaily
Iva Pekárková strávila většinu života v zahraničí nebo alespoň obklopená lidmi z jiných národů a kultur. Nové doplněné vydání knihy je pohlazení po duši každého, kdo touží vidět svět zblízka, nezkreslený optikou strachu, nenávisti a vynucené politické korektnosti.
detaily
Oddělení