RSS

KNIHCENTRUM.CZ - aktuálně

Nejnovější články
Nejoblíbenější
středa
25
říjen
00:00
KNIHOMÁNIE -25. října 2017
Letošní Knihománie je pestrá, můžete se těšit na 25 titulů! Vybrat si můžete z různých témat, mezi nimiž nebudou chybět ani ty zaměřené na děti a dospívající. A až budete mít pořízeno pro své potomky, myslete i na sebe. Máte-li rádi napětí, sáhněte po některém z několika thrillerů či detektivek. Na své si naopak přijdou i romantické duše. Pokud chcete potěšit fotbalového nadšence, i takový titul vám můžeme nabídnout. Při výčtu nesmíme opomenout ani oblíbené kuchařky a biografie. Nabídku reprezentují jak čeští autoři, tak zahraniční. Navíc ke každé knize dostanete zdarma 313 švédských křížovek + 55 osmisměrek.
středa
1
listopad
00:00
KNIHA ZADARMO -1. listopadu 2017
KNIHA ZADARMO V DOMĚ KNIHY KNIHCENTRUM.cz Ostrava. Chceš slevu 30, 50 nebo 70%? Či rovnou knihu zdarma? Čím více knih nakoupíš, tím větší slevu máš. KNIHCENTRUM.CZ – nejlepší místo pro nákup knih.
pondělí
2
říjen
20:00
Klára Kolouchová se řadí mezi přední české horolezkyně. Stanula i na nejvyšší hoře světa - Mount Everestu (8848 m), v loňském roce se také jako první Češka pokusila o výstup na K2 (8611 m). Za sebou má úspěšné výstupy mj. na Aconcaguu (6959 m), Čo Oju (8201 m), Mount McKinley (6194 m) a další. Doprovodný program 15. ročníku Mezinárodního festivalu outdoorových filmů. Návštěvníci obdrží poukaz 1+1 ZDARMA na slavnostní zahájení festivalu.
úterý
3
říjen
20:00
Cestovatel Marek Šimíček projel 700 kilometrů po Bajkalu vlastními silami. Z toho 250 km na bruslích, plus následný výstup na Pik Čerského, dalších 800 kilometrů auty po ledu, 15 000 kilometrů a 14 dnů ve vlacích - dohromady téměř 7 týdnů na cestě. Bajkal však člověka zláká, a tak se tam po čase rozhodl vydat znovu, tentokrát v létě. Zajistil loď a pádlo a zažil zde dalších pár měsíců dobrodružství. Stane-li se jeho cesta pro někoho návodem či povzbuzením k výpravě vlastní, bude to třešinka na skvělém zážitkovém dortu. Doprovodný program 15. ročníku Mezinárodního festivalu outdoorových filmů. Návštěvníci obdrží poukaz 1+1 ZDARMA na slavnostní zahájení festivalu.
středa
4
říjen
20:00
Pavel Hamza povypráví o legendární, osm set kilometrů dlouhé, měsíc trvající, Svatojakubské poutní cestě z Francie, severním Španělskem do Santiago de Compostella k hrobu svatého Jakuba a dál až na konec Evropy. Doprovodný program 15. ročníku Mezinárodního festivalu outdoorových filmů. Návštěvníci obdrží poukaz 1+1 ZDARMA na slavnostní zahájení festivalu.
čtvrtek
5
říjen
20:00
Cyklistický ultramaratonec se vrací na start amerického pekla jménem RAAM. Race Across America: 3000 mil dlouhý závod od západního pobřeží na východní. Dvanáctidenní časový limit, jízda nonstop s minimem spánku. Pouští, horami i nekonečnými rovinami. Dnem i nocí, v horku i v dešti... Doprovodný program 15. ročníku Mezinárodního festivalu outdoorových filmů. Návštěvníci obdrží poukaz 1+1 ZDARMA na slavnostní zahájení festivalu.
pondělí
9
říjen
18:00
Dnes bychom asi těžko hledali někoho, kdo by dovedl hovořit o vesmíru, hmotě a času tak zaníceně a zároveň fundovaně, jako astronom a astrofyzik Jiří Grygar. Nechte se vtáhnout do minulosti vesmíru. S tímto odborníkem to bude cesta nejen poučná, ale hlavně zábavná.
úterý
10
říjen
18:00
Beseda u příležitosti uvedení opery Giuseppe Verdiho Otello. Hlavními hosty budou herci Maida Hundeling a Martin Bárta, představitelé rolí Otellovy manželky Desdemony a praporečníka Jaga. Setkání nabídne také další zajímavé hosty a provázet jím bude dramaturgyně opery NDM Eva Mikulášková.
čtvrtek
12
říjen
20:00
Oblíbená blogerka, známá moderátorka televizního pořadu a kuchařka Vendula Špetlíková vydává další knihu. Je to normální mladá maminka dvou dětí, která ráda vaří a peče. Navíc šla svou vlastní cestou, takže vaří jednoduše, z dobře dostupných surovin a nejvíce klasická česká jídla. Dostala se také mezi deset nejlepších Food blogerek roku 2016.
sobota
14
říjen
17:00
Přijďte s námi strávit příjemné odpoledne s dětmi při výrobě krásných podzimních dekorací. Užijete si zábavu, a ještě si odnesete domů vlastní výrobek. Pravidelné tvoření každou druhou sobotu v měsíci.
pondělí
16
říjen
18:00
Jiří Kajínek je neznámější český vězeň. V roce 1998 byl odsouzen na doživotí za dvojnásobnou nájemnou vraždu a další trestné činy. Proslavily ho mimo jiné také útěky z vězení. Jako jedinému vězni se podařilo utéct z Věznice Mírov. Jeho případ se stal všeobecně známým, byl podle něj natočen i film a probíhala veřejná diskuse, zda byl odsouzen právem. V květnu tohoto roku mu prezident republiky Miloš Zeman udělil milost, což vedlo k jeho propuštění na svobodu. Přijďte si jeho zpověď vyslechnout osobně.
úterý
17
říjen
18:00
Lucie a Nicole Ehrenbergerovy jsou dvě sestry a nejlepší kamarádky zároveň. Již před více než desetiletím se vrhly do světa blogování. Přes deníček, grafiku a celebrity, o kterých psaly dřív, se propracovaly až k A Cup of Style - blogu o módě, jejich životě a názorech. Na besedě v DOMĚ KNIHY představí svůj nový diář, ve kterém se snoubí elegance s užitečností.
středa
18
říjen
18:00
Ilona Švihlíková je známá česká ekonomka, jejímž hlavním oborem jsou mezinárodní ekonomické vztahy, různé aspekty globalizace, měnové otázky, energetická bezpečnost a obecně souvislosti mezi ekonomikou a politikou. Konstantitnos Tsivos zase vyučuje v Ústavu řeckých a latinskch studií při Univerzitě Karlově. Odhalte s nimi skutečné kořeny dluhové řecké krize.
čtvrtek
19
říjen
20:00
Vyrážíte s námi do „Věčného města“? Nebo se jen chcete podělit o zkušenosti z našeho společného cestování? Přijďte mezi nás… Naše průvodkyně Barbora Šupíková si pro vás připravila praktické rady na cestu, informace ze zákulisí našich zájezdů do Říma i další zajímavé tipy.
pondělí
23
říjen
18:00
Barbara Nesvadbová je známá spisovatelka, návrhářka a šéfredaktorka prestižního módního časopisu Harper's Bazaar. Do povědomí čtenářů se dostala ještě za dob studií knihou povídek Řízkaři. Zároveň je také spoluautorkou scénáře k filmům Bestiář a Pohádkář. Ve svém volném čase se pravidelně zapojuje do charitativních projektů. Je také členem správní rady občanského sdružení Etincelle a Startujeme.cz, která podporují zaměstnávání mentálně handicapovaných spoluobčanů. Zjistěte, co dalšího prozradí o svém životě, na besedě v DOMĚ KNIHY.
úterý
24
říjen
18:00
Beseda a autogramiáda se spisovatelkou Romanou Skálovou, která se rozhodla popsat život svého čtyřnohého psího miláčka, anglického bulteriéra Dextera. Ten samozřejmě jako hlavní aktér knihy nebude na besedě chybět. Autorka v současnosti pracuje jako učitelka v mateřské škole a jak říká, psaní ji baví, takže bychom se v budoucnu mohli těšit i na další titul.
středa
25
říjen
18:00
Martina Formanová pochází z Brna. Po maturitě na gymnáziu se odstěhovala do Prahy, kde vystudovala FAMU, obor scenáristika-dramaturgie. Během studií pracovala coby modelka. V roce 1994 odešla do Spojených států, kde dnes žije mezi New Yorkem a Connecticutem se svým manželem, režisérem Milošem Formanem, a jejich dvěma syny. Od roku 2002 publikuje knihy, je také autorkou scénáře dvou televizních filmů.
pondělí
30
říjen
17:00
Jan Keller je sociolog, environmentalista a publicista. V roce 2014 byl zvolen poslancem Evropského parlamentu. Vedle odborných a popularizačních článků publikuje i novinové komentáře, nejčastěji v deníku Právo. Je autorem řady odborných a popularizačních knih z oblasti sociologie a environmentalistiky. Jeho nová kniha reaguje na současnou migrační krizi, ale ta není jejím hlavním tématem. Pojednává o hlubších strukturních napětích a rozporech skrytých v základech Evropské unie.
úterý
31
říjen
17:00
Lucie Hlavinková se v současnosti věnuje učitelství a psaní. Svůj první příběh napsala už v šesti letech, kdy se rozhodla být spisovatelkou. V roce 2015 vyhrála i literární soutěž nakladatelství Fragment "Hledá se autor bestselleru" se sci-fi povídkou "Seance", o rok později zazářila v literární soutěži Albatrosu. Prožijte magický svátek Halloween v duchu spiritismu a poznejte příběh slavných sester Foxových.